Україна закрила небо для неукраїнських чартерів

Джерело в АП пов’язує таке рішення з Фірташем.

1719652

Україна закрила небо для всіх чартерних рейсів неукраїнської реєстрації. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на джерело, близьке до Кабміну.

За даними джерела, дозволи були анульовані в односторонньому порядку в ніч на 28 листопада.

“Не відмова у видачі дозволів, а анулювання вже виданих. Це робили за усною вказівкою голови Державіаадміністрації”, – уточнило джерело, зазначивши, що такі дії є прямим порушенням міжнародної конвенції ICAO.

Він повідомив, що “жоден борт олігархів сьогодні влетіти не зміг”.

Також стало відомо, що 28 листопада відбулося засідання Кабінету міністрів: “Ніхто нічого не пояснює, просто радять купувати квитки на рейсові літаки”.

Водночас глава Мінінфраструктури Андрій Пивоварський заявив у коментарі УП, що це пов’язано з питаннями безпеки.

“Поки можу сказати тільки так. Завтра будуть подробиці”, – зазначив він і додав, що на виліт чартерів обмежень немає.

У свою чергу джерело в Адміністрації президента припустило, що такі дії з боку України можуть бути пов’язані з олігархом Дмитром Фірташем.

Як відомо, голова ради групи компаній Group DF, голова Федерації роботодавців УкраїниФірташ був арештований в Австрії 12 березня 2014 року на запит влади США.

Земельний суд Відня у кримінальних справах обрав йому запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту, але погодився звільнити його під заставу EUR125 млн і зобов’язання не залишати Австрію.

30 квітня 2015 року цей самий суд відхилив запит Мін’юсту США про екстрадицію Фірташа в цю країну.

Прокуратура Відня подала апеляційну скаргу на рішення суду, який відмовив в екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа до США.

Читайте також:  У центрі Франківська стався вибух – невідомі підірвали гранату