НБУ продовжив валютні обмеження

Основні валютні обмеження продовжені ще на три місяці.

1722974

Національний банк України (НБУ) на три місяці продовжив дію основних валютних обмежень. Згідно з постановою №863, продовжені такі вимоги, як обов’язковий продаж надходжень в Україну іноземної валюти на користь юридичних осіб у розмірі 75%, розрахунки за операціями експорту та імпорту товарів до 90 днів, заборона дострокового погашення резидентами кредитів, позик в іноземній валюті за договорами з нерезидентами.

Тепер вимога обов’язкового продажу в розмірі 75% не поширюється на кредити, надані резиденту-позичальнику за участю іноземного експортно-кредитного агентства для виконання зобов’язань за імпортним контрактом перед нерезидентом. Це стосується тільки тих випадків, коли іноземний кредитор перераховує кошти за імпортним контрактом позичальника безпосередньо на рахунок нерезидента-експортера, тобто без зарахування цих коштів на рахунок резидента-позичальника. Також вимога обов’язкового продажу більше не стосується грошового забезпечення (гарантії, застави, завдатку, депозиту), яке нерезидент надає для участі в конкурсних торгах при здійсненні державних закупівель. Це повинно полегшити доступ нерезидентів до державних закупівель.

Крім того, раніше банкам дозволялося не здійснювати обов’язковий продаж надходжень, повертаються з ініціативи іноземного банку-одержувача протягом 2 днів після їхнього перерахування. Новою постановою регулятор збільшує цей термін з 2 до 7 днів.

Нацбанк також лібералізує розрахунки фізичних осіб за межами України, які здійснюються з використанням електронних платіжних засобів.Дотепер діяла і продовжує діяти норма, яка дозволяла здійснювати перекази з поточного рахунку в іноземній валюті на суму, що не перевищує 150 тисяч грн. в місяць. Тепер це обмеження не поширюється на безготівкові розрахунки, здійснювані з використанням електронних платіжних засобів для оплати продукції та послуг для власного споживання фізичних осіб.

Також ослаблена заборона на купівлю іноземної валюти для подальшого перерахування за кордон коштів, одержаних іноземним інвестором від продажу цінних паперів українських емітентів. Заборона не поширюється на кошти, отримані від продажу держоблігацій України не тільки на фондових біржах, як було раніше, а й за їх межами.

Читайте також:  Такого ще не було: НБУ дозволив відкривати рахунки за кордоном