Тіло померлого франківського професора Володимира Грабовецького пролежало на вулиці близько трьох годин

На вулиці Пилипа Орлика, 5 біля під’їзду свого будинку помер видатний український історик, професор Володимир Грабовецький.

_NeCvKrZt5c

 

Тіло пролежало на вулиці близько трьох годин, поки поліція нарешті не організувала транспортування тіла. Приїжджала швидка допомога, яка не забрала тіло до моргу.

Старший слідчий Івано-Франківського відділу поліції Віталій Бакай категорично відмовився від коментарів і «порадив» звернутися в Центр зв’язків з громадськістю.

Головний лікар Івано-Франківської поліклініки №2 Оксана Ткачук пояснила, що якщо людина помирає на вулиці, то тіло має забрати поліція, де й проводиться судмедекспертиза.

«Згідно спільного наказу прокуратури, міністерства охорони здоров’я та поліції ми не маємо права виписувати посмертні довідки тим людям, які померли на вулиці. Тому доктор і не може нічого виписувати, бо наступного дня на дільничого терапевта прокуратурою буде заведено кримінальну справу. Посмертна довідка заповнюється у трьох екземплярах. Один залишається в поліклініці, інший надається для поховання в СОВБЕЗ і остання йде в міліцію. Отже, міліціонер написав у акті «помер на вулиці», а ми в посмертній довідці теж маєм написати місце смерті, і не можемо написати, що смерть настала вдома.В такому випадку ми вже нічого не виписуємо, а лише в кінці року знімаємо людину з обліку. Є законодавство і ми не можемо його порушувати»
, – прокоментувала головний лікар Івано-Франківської поліклініки №2 Оксана Ткачук.

Мешканці будинку повідомили, що чоловік проживав у квартирі сам. Його дочка мешкає у Львові. Подейкують, що у чоловіка з дочкою був конфлікт.

«Пана Володимира я знаю як пацієнта вже 35 років. У нього була хронічна серцева недостатність, але від чого він помер я не можу сказати, то треба проводити судмедекспертизу», – зазначила дільничий терапевт.

Читайте також:  Посеред гір на висоті 1400 метрів над рівнем моря відбудеться акустичний “Карпати KAPUKAFEST”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Довідка:

Народився Володимир Грабовецький 24 липня 1928 року у селищі Печеніжин Коломийського району Івано-Франківської області. Науково-педагогічна діяльність Грабовецького поділяється на два періоди — львівський та івано-франківський. 22 роки працював у Львові, а з 1975 року – в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. З 1990 року очолював 17 років кафедру історії України.

Опублікував понад 1000 наукових і науково-популярних праць, серед яких 45 монографій, зокрема, «Західно-Українські землі в період народно-визвольної війни 1648-1654рр.”, 75 окремих видань, 900 статей з історії України, в тому числі і Прикарпаття, автор шести опублікованих «Нарисів історії Прикарпаття»  та трилогії «Ілюстрована історія Прикарпаття» , дві монографії про життя і творчість та вшанування Маркіяна Шашкевича і Тараса Шевченка (2006—2007 рр.).

П’ятдесят років досліджував наукову проблему «Карпатське опришківство XVI—XIX ст.» та життя і діяльність легендарного героя України Олекси Довбуша, видав про нього 150 праць і протягом півстоліття збирав історико-літературно-мистецькі експонати, на базі яких спромігся відкрити Івано-Франківський державний історико-меморіальний музей Олекси Довбуша. Крім того, був ініціатором і організатором встановлення пам’ятника і пам’ятних місць на місці, де народився і загинув народний герой , організував музей історії міста Івано-Франківська та музей кафедри історії України в Інституті історії і політології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Наукові праці друкувалися в ряді країн Європи і Америки. Володимир Грабовецький створив Прикарпатську історичну школу.