На околицях Сонячної системи знайшли суперземлю

Астрономи висунули кілька гіпотез про знайдений космічний об’єкт.

1726771

На далеких околицях Сонячної системи, ймовірно, існує суперземля. Про це пишуть шведські та мексиканські астрономи у своєму дослідженні на сайті arXiv.org.

Учені поки що не можуть точно визначити розміри цього небесного тіла і його віддаленість від Землі.

Астрономи зробили своє відкриття за допомогою обсерваторії ALMA. Потенційну суперземлю астрономи спостерігали двічі: у липні 2014 року і травні 2015 року.

Три гіпотези природи небесного тіла

Перша: виявлений об’єкт є суперземлею, яка приблизно вдвічі більша за Землю і віддалена від Сонця на відстань 300 астрономічних одиниць. До неї вчені схиляються найбільше.

Друга: небесне тіло є карликовою планетою, що знаходиться на відстані близько 100 астрономічних одиниць від Землі. Це дальше, ніж карликова планета Седна, але ближче, ніж V774104.

Третя: незвичайний об’єкт є коричневим карликом, розташованим на відстані 20 тисяч астрономічних одиниць від Землі. Вчені збираються продовжити дослідження незвичайного небесного тіла, а їх гіпотези поки що не отримали визнання астрономічного співтовариства.

31 липня повідомлялося, що найближчу до Землі екзопланету знайшли в сузір’ї Кассіопеї. Планета HD 219134b розташована на відстані 21 світлового року від Землі.

Читайте також:  Українці створили маску «Кіборг», яка захистить обличчя від кулі та осколків снаряду