Росія готує нові санкції проти Туреччини

У РФ мають намір ввести нові обмеження проти турецького бізнесу.

1728213

Росія готує другий етап економічних санкцій проти Туреччини, повідомила газета Коммерсантъ з посиланням на проект постанови Мінекономіки РФ, спрямований для розгляду прем’єру Дмитру Медведєву.

Згідно з документом обмеження будуть поширюватися на імпорт будівельних послуг (група F кодів КВЕД), туристичних послуг (КОАТУУ 79), послуг готелів (КОАТУУ 55.1), а також деревообробку та навчання цивільного персоналу авіакомпаній РФ в Туреччині. Одночасно повністю забороняється будь-яка участь турецьких резидентів у держзакупівлях РФ.

За словами одного з федеральних чиновників, які мають відношення до проекту, мається на увазі в тому числі, що на нові контракти російських юросіб і фізосіб з турецькими в РФ не можна буде оформити паспорти угод. Без паспортів угод платежі банків на адресу турецьких юросіб і назад не можуть бути проведені в РФ.

Санкції, за словами співрозмовника видання, торкнуться тільки нових контрактів, а турецькі компанії, що вже працюють на російському ринку, в майбутньому можуть потрапити під винятки. Контролювати реалізацію санкцій можуть доручити Росфінмоніторингу за участю Центробанку, при цьому уряду планується надати право в ручному режимі вводити різні винятки.

Нагадаємо, 28 листопада Росія ввела санкції щодо Туреччини. Обмеження передбачають заборони на чартерні польоти, торгові зв’язки і залучення громадян цієї країни до роботи на території Росії.

Читайте також:  Стало відомо, куди попрямував Саакашвілі після прориву кордону (відео)