Суд залишив під вартою екс-кандидата у нардепи від Прикарпаття, який привласнив 17 гектарів земель Міноборони

Суд продовжив екс-кандидату у Верховну Раду Степану Мандзюку строк утримання під вартою до 2 лютого 2016 року і залишив заставу у розмірі 20 млн грн.

174479

Про це свідчить ухвала Шевченківського районного суду м. Львова від 2 грудня, пишуть НашіГроші.

Мандзюку висунуті звинувачення у службовому підробленні і шахрайстві. Як встановило слідство, він організував і керував схемою по відчуженню земель Міноборони.

Так, у 2012 році Мандзюк і невстановлена особа дізналися про наявність ділянки площею 12‚21 га у с. Крихівці, що входить до Івано-Франківська. Міноборони володіє цією ділянкою на підставі держакту 1982 року.

Мандзюк з порушенням встановленого порядку організував присвоєння ділянці кадастрового номеру. Після чого невстановлена особа внесла ділянку до статутного фонду фірми «Світ вторинної сировини», яка у свою чергу внесла землю до статуту компанії «Комфорт місто сервіс», а те – до статуту фірми «Актуаріс».

Далі Мандзюк з метою офіційного оформлення права власності на ділянку організував подачу до суду позову до «Комфорт місто сервісу» з вимогою визнати право власності на землю за «Актуарісом».Госпсуд цей позов задовольнив, після чого ділянка була розбита на сім частин і передана до статуту ТОВ «Лайт констракшн», засновником і директором якого став Мандзюк.

Зауважимо, що рішення госпсуду восени 2014 року було скасоване. Крім того, призначені з 2012 року директори фірм «Світ вторинної сировини» (Олександр Гайдаєнко з смт Кодра Київської обл.), «Комфорт місто сервіс» (киянка Вікторія Голубенко) і «Актуаріс» (Олег Пінчук з Броварів) є номінальними.

Мандзюк з 7 жовтня утримується під вартою. Він свою вину не визнає, від дачі показів відмовляється. Слідчі вважають, що Мандзюк може переховуватися від слідства, а також чинити тиск на свідків. Зокрема, деякі з них повідомили про отримання погроз.

Читайте також:  З'явилися фото з місця трагічної загибелі 22-річного жителя Калущини (фото)

Крім того, на даний час розслідуються інші епізоди злочинної діяльності Мандзюка, пов’язані із незаконним заволодінням земель Міноборони, зокрема, ділянки площею 4,86 га на вул. Чорновола 161-а, а також, можливо, і інших кримінальних правопорушень.

Степан Мандзюк балотувався до Верховної Ради восени 2014 року як самовисуванець по 88-му округу (центр – Коломия, Івано-Франківська обл.). У своїй біографії він вказував, що є доцентом кафедри театрального мистецтва Інституту екранних мистецтв.