В Коломийсько-Чернівецькій єпархії УГКЦ детальніше дослідять ймовірність мироточення фігури Богородиці в Косові

В місті Косів, на Гуцульщині, в приватному помешканні замироточила гіпсова статуя Богородиці. За словами очевидців, це триває вже 10 днів.

a82299497313d96

Як кажуть власники фігури, волога на її обличчі почала збиратися і скрапувати в останні десять днів. У квартирі – дуже сильний і приємний запах мира.

В прес-службі Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ РІСУ повідомили, що вже знають про цей випадок та хочуть детальніше його дослідити.

За словами прес-секретаря о. Василя Перцовича, місцевий священик Іван Іванюлик, який очолює Косівський деканат Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, відвідав помешкання родини, де знаходиться фігура Діви Марії. За його словами, він 15 хвилин спостерігав за цим явищем, проте не має однозначної відповіді щодо цього феномену, тому не може ні підтвердити, ні спростувати надприродності процесу. Тому вважає о.Іван, необхідно провести додаткові дослідження. Задля цього він запропонував перенести статую до храму, щоб мати змогу уважно поспостерігати за нею.

«Якщо це утвердить когось у вірі, це позитивний факт, проте слід також уникнути зайвого замішання серед вірних і почекати остаточних висновків дослідженння», – підсумував о. Іван.

Такої ж думки дотримується і правлячий єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії, Василій (Івасюк).

В своєму коментарі РІСУ, єпископ Василій утримався від поспішних висновків щодо походження цього явища та висловився за фахову експертизу і дослідження фігури у Львові, де є відповідні фахівці.

За словами прес-секретаря єпархії, о. Василя, керівництво єпархії слідкує за цим фактом та після відповідної експертизи інформуватиме вірних щодо походження цього явища.

Читайте також:  Епіфаній повідомив про можливість об’єднання з УГКЦ