Учасники АТО хочуть отримати земельну ділянку площею 2 га, яка належить сину екс-голови Калуської РДА

Днями на сесію Ріп’янської сільської ради приїхали учасники АТО, які звернулися до депутатів з проханням відмінити рішення сільської ради кількарічної давності. Тоді у приватну власність сину екс-голови Калуської РДА Василя Іванишина віддали земельну ділянку площею 2 га.

4440000000000000__large

 

Цю землю пропонують поділити між учасниками АТО. Сам колишній посадовець каже: якби бійці АТО звернулися до нього чи сина “по-доброму”, то землею би поділилися. А після такого публічного розголосу — нехай судяться, пишуть Вікна.

Днями відбулася сесія Ріп’янської сільської ради. На ній були присутні два депутати Калуської районної ради та представники Громадської спілки “Об’єднання учасників бойових дій АТО Калущини”, які зачитали звернення та попросили внести їхнє питання в порядок денний.

— Так склалося, що урядова програма щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО не виконується. Основна причина — це відсутність земельного ресурсу у Калуші та Калуському районі.Правління Громадської спілки звертається до голови та депутатів Ріп’янської сільської ради з проханням відмінити рішення Ріп’янської сільської ради попереднього скликання про погодження громадянину Іванишину Тарасу Васильовичу розробки проекту відводу земельної ділянки площею 1,95 га з подальшим надання її у власність. Разом з цим просимо звернутися до власника земельної ділянки Тараса Іванишина та його батька Василя Іванишина з проханням відмовитись від земельної ділянки, яка була надана йому у власність в 2012 році з цільовим призначенням “для ведення особистого селянського господарства” на користь воїнів АТО
, — йшлося у зверненні.

Згідно із даними Громадської спілки, у Калуші та районі налічується близько 450 демобілізованих осіб, які брали активну участь в АТО. Серед них — 50 осіб, які отримали поранення, травми або захворювання різного ступеня тяжкості. У цьому році очікується демобілізація ще близько 500 чоловік.

Читайте також:  У Коломиї виділять 150 земельних ділянок для учасників АТО

Попри наполягання, сільські депутати відмовилися вносити дане питання у порядок денний.

— Ця земельна ділянка — приватизована. Давайте у вас зараз заберемо землю чи хату, — емоційно прокоментував ”Вікнам” сільський голова Ріп’янки Микола Іваськів.

— Такі дії доводять, що в нас багато патріотизму тільки на словах, — упевнений голова правління спілки Олександр Соколовський.

— У спілки учасників АТО залишається питання до Василя Іванишина: за які заслуги перед Батьківщиною його сім’ї була надана ця земельна ділянка? Відомо, що земельна ділянка, про яку йде мова, розташована за селом Вістова у напрямку Івано-Франківська в урочищі “Полігон” (навпроти літнього відпочинкового місця “Ведмеді”. — Авт.).

За словами Олександра Соколовського, у разі повернення цієї земельної ділянки у комунальну власність, Громадська спілка буде ініціювати перед повноважними органами питання про зміну її цільового призначення на землі “під садівництво”, щоб розподілити між учасниками АТО. Між тим, ще раніше на сесії Ріп’янської сільської ради депутати вирішили відвести для учасників АТО земельну ділянку у цьому ж урочищі площею 1,5 га.

Ця територія вже погоджена з Держземкадастром. — За попередніми підрахунками, земельної ділянки площею 1,5 га, яку зарезервував Держземкадастр для учасників АТО, та землі площею 2 га, яка нині у приватній власності, вистачить для розподілу орієнтовно між 40-ма учасниками бойових дій, — стверджує Олександр Соколовський.

УСІ ДО СУДУ

Василь Іванишин, до якого апелюють “атовці”, був головою Калуської РДА у 2009 році. Очолював адміністрацію впродовж семи місяців.

Довідка “Вікон”. Василь Іванишин працював на посадах голови правління концерну “Калуський бровар” та голови Калуського райвиконкому. З 2003 року очолював КП “Івано-Франківськводоекотехпром”. Скандал навколо його імені розгорівся, коли у 2006 році біля міського водозабору було виявлено “начальницьку сауну”. Коли міський голова Віктор Анушкевичус оголосив, що Василя Іванишина буде знято з роботи, працівники комунального підприємства навіть пікетували мерію.

Читайте також:  Учасники АТО вимагають звільнити секретаря Коломийської міської ради (відео)

У 2007 році Василь Іванишин був призначений головою Долинської РДА.

У липні 2008 року отримав від Віктора Ющенка догану за “значні недоліки у роботі”. Був членом Народного Союзу “Наша Україна”.

— Нам не стільки цікаво, чи законним шляхом отримана земельні ділянка, — тут питання у моральній площині. Якщо Тарас Іванишин нормальна людина — він віддасть земельну ділянку. Як ні — будемо судитися. Може, перспективи на перемогу і невеликі, але справа, принаймні, набуде публічного розголосу. Чому земельну ділянку отримала саме ця людина, а не хтось із “простих смертних”? На Сході гинуть люди, а тут деякі землями “обростають”, — вважає Олександр Соколовський.

Між тим, Василь Іванишин у коментарі “Вікнам” повідомив: якби бійці АТО звернулися безпосередньо до нього чи сина, то могли б знайти компромісне рішення.

— У мого сина — четверо дітей віком від двох до 12-ти років. Він — цілком самостійна людина й, отримавши у власність земельну ділянку, ніяких законів не порушив. Моєї участі у цій справі не було: я вперше був на тих землях у грудні минулого року. Якби бійці АТО прийшли по-доброму і сказали, що потрібна земля, то син віддав би — половину чи третину. Ніхто до нас не звертався, натомість, “ославили” на всю країну, — обурюється Василь Іванишин.

Колишнього посадовця найбільше обурили натяки про його нібито зв’язок із колись провладною Партією регіонів. І він наполягає: завжди працював і підтримував лише демократичні сили.

 

— Мало що можна хотіти, — вважає Василь Іванишин. — Завтра можна фабрику чиюсь захотіти. І що? У мене теж один племінник на війні, а інший — загинув на Сході. Це хіба підстава щось хотіти?

 

Читайте також:  Учасники АТО подали до суду на мера Івано-Франківська (Документ)

Після того, як справа набула розголосу, Василь Іванишин вважає недоцільним виконувати вимоги Громадської спілки.

 

Тепер не може бути і мови. Нехай судяться. Там немає жодних порушень, — зазначив він у коментарі “Вікнам”.