У США ЗНАЙШЛИ ОСТАНКИ ЯРОСЛАВА МУДРОГО, ЯКІ ХОЧЕ ЗАБРАТИ РОСІЯ

Останки київського князя Ярослава Мудрого нині зберігаються в одному з храмів США, куди були вивезені під час окупації Києва німцями в 1941–1943 роках.

Фахівці вивчають різні можливості повернення української реліквії, повідомляє Еспресо ТВ з посиланням на “Сегодня”.

ArticleImages_62871_20_main.jpg-nn

“Пару років тому виявилося, щоб врятувати реліквію від знищення більшовиками, священик Никанор, який на той час завідував реліквіями Софії Київської, вирішив вивезти з Києва прах князя Ярослава Мудрого, чудотворну ікону Миколи Мокрого, яка датується ХІ-XIV століттями, а також богослужбові книги собору XVIII-XIX століть. Ікону я особисто бачила в храмі Святої Трійці в Брукліні. Священики знають, що ікона саме з Києва. Понад те, в США православні священнослужителі на вищому рівні підтвердили, що в цьому ж храмі зберігаються останки князя Яролава Мудрого. Всі необхідні листи з приводу повернення реліквій в Україну ми вже відправили”, – каже директор нацзаповідника “Софія Київська” Неля Куковальська.

За словами спеціалістів, процедура повернення культурних цінностей тривала (займає близько 1 – 2 роки), проте затягувати з цим не можна.

“Є підтверджена інформація, що в Росії вже створено робочу групу, яка знає, що останки князя Ярослава Мудрого знаходяться в одному з храмів в США, і вони теж їх хочуть отримати, але до себе в Москву! З огляду на те, як сусідня держава любить перекручувати історичні факти, нам потрібно поквапитися в цьому питанні. А саме: створити міжвідомчу робочу групу, отримати документальне підтвердження знаходження останків в США і досягти домовленостей після повернення реліквій до Києва”, – каже президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко.

• У 2009 році було відкрито саркофаг Ярослава Мудрого, який знаходиться в Софії Київській, а там виявилися останки іншої людини, яка померла набагато пізніше князя, і стара газета.З тих пір співробітники “Софії Київської” почали активні пошуки і знайшли їх в США, в Нью-Йорку.

Читайте також:  ХАМАС заборонив святкувати Новий рік у секторі Газа

• Священик Никанор не сам перевозив реліквії, а попросив їх вивезти в Польщу німецького офіцера, адже особисто священика зробити це не дозволили б фашисти. Німецький офіцер дотримав обіцянку і передав святині архієпископу Палладію. Він їх віз маршрутом: Польща (Варшава) – Німеччина (Баварія) – США (Нью-Йорк) – Канада (Оттава) – США (Нью-Йорк). Цей шлях чітко простежили за документами – публікаціям в ЗМІ і за спогадами тих, хто був причетний до перевезень реліквій. Деякі люди ще живі і добре все пам’ятають.

Джерело: http://risu.org.ua