Прем’єр Нідерландів впевнений, що голландці проголосують за асоціацію з Україною

Рютте спростував тезу опонентів, що Угода про асоціацію буде сприяти роз’єднаності України.

117518

Більшість голландців проголосує за Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте в інтерв’ю Nieuwsuur.

“Я впевнений у мудрості Нідерландів. Я думаю, що більшість проголосує “за” на референдумі 6 квітня, в інтересах розвитку торгівлі і стабільності в Європі”, – зазначив він.

“Це важливо, адже ми живемо в смутні часи”, – підкреслив Рютте.

“Ця угода – не про членство в ЄС, не про гроші і не про безвізовий режим”, – зазначив голландський прем’єр.

“Україна поза ЄС, але на краю Європи. Ми зацікавлені у стабільності в цій країні, у розвитку економіки і верховенства права”, – підкреслив він.

Рютте також спростував тезу опонентів, що Угода про асоціацію буде сприяти роз’єднаності України.

“Росія окупувала частину країни і завдала значної шкоди в інших частинах. Говорити, що це спровокував ЄС, це перевернути суть”, – зазначив прем’єр Нідерландів.

Нагадаємо, референдум в Нідерландах призначено на 6 квітня, він носить консультативний характер, і його результати не є обов’язковими для виконання урядом Нідерландів. Однак експерти зазначають, що волевиявлення голландців може вплинути на політичну позицію щодо України в країнах ЄС.

Так, з результатами референдуму пов’язують очікуване рішення Єврокомісії щодо безвізового режиму, однак самі єврочиновники наполягають, що це питання залежить виключно від прогресу реформ в Україні, які виставлені на вимоги Євросоюзу.

Крім того, негативна відповідь жителів Нідерландів може зміцнити позиція проросійських лобістів з ультраправого і правого крила європейських політиків.

Джерело: http://ua.112.ua

Читайте також:  Євросоюз покарає «Газпром» за монополізм на 93 мільярди євро