Убили Бориса Нємцова. Біографія науковця, який став яскравим політиком

У березні 1997 Нємцов став першим прем’єр-міністром РФ відповідальним за соціальний блок.

nemcov28

Борис Нємцов, якого вбили пізно ввечері у Москві, народився 9 жовтня 1959 в Сочі, РРФСР.
Закінчив школу з золотою медаллю, навчався на радіофізичному факультеті Горківського державного університету. Після закінчення університету в 1981 р. працював в Горківському науково-дослідному радіофізичному університеті АН СРСР, став науковим співробітником, пізніше старшим науковим співробітником, кандидатом фізико-математичних наук. Після аварії на ЧАЕС брав участь в акціях протесту проти побудови атомної електростанції в Горькому.

Політична діяльність

У 1990 брав участь в створенні об’єднання “Кандидати за демократі”. В тому ж році був обраний до Верховної Ради РРФСР.
В 1991 р. був довіреною особою Бориса Єльцина в Нижньогородській області під час виборів президента Росії.Під час серпневого путчу 1991 р. брав участь в обороні Білого Дому уряду Росії.
27 серпня 1991 р. був призначений головою державної адміністрації Нижньогородської області та став наймолодшим політиком на такій посаді.
У грудні 1991 виступив з критикою економічної політики Єгора Гайдара, запросив Григорія Явлінського для запровадження економічної реформи в його області.
У 1993 обраний в Раду Федерації Федеральних Зборів РФ. 17 грудня 1995 обраний губернатором Нижньогородської області.
У березні 1997 стає першим прем’єр-міністром РФ відповідальним за соціальний блок. В цей час також був міністром палива і енергетики країни, очолив колегію представників держави в компанії Газпром.
У 1998 в ранзі віце-прем’єра відповідав за фінансово-економічний блок. У тому ж році створює рух “Росія молода”, яке в 1999 увійшло до “Союзу правих сил”. В тому ж році був обраний до Державної Думи Росії, але пізніше пішов на державну службу — був призначений представником президента в Приволзькому федеральному окрузі.
В травні 2001 р була створена партія “Союз правих сил”, де Нємцов був обраний головою політради.
У зв’язку з поганими результатами у виборах 2004 р. пішов у відставку з цієї посади.
З того часу працював в приватних комерційних структурах. У 2010 — співголова Партії народної свободи (ПАРНАС).

Позиція щодо України

У 2004 підтримав Помаранчеву революції в Україні, пізніше був призначений позаштатним радником президента України Віктора Ющенка.
Висловлював бажання поширити демократичні досягнення в Україні на Росію і закликав чинити ідеологічний тиск на Кремль.
Увійшов в коаліцію з іншими опозиційними партіями Росії до “Комітету 2008: Вільний вибір”. У 2013 році підтримав Євромайдан.
Під час Майдану йому було заборонено в’їзд до України. У 2014 році засудив анексію Криму Росією.
Загибель 27 лютого 2015 близько 23 години 40 хвилин Нєцмов був вбитий чотирма пострілами в груди з автомобіля білого кольору на Великому кам’яному мосту.
Вбивство сталося за день до запланованого на перше березня у Москві опозиційного маршу “Весна”.

загрузка...