НА ФРАНКІВЩИНІ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ ВАКЦИНА ВІД НЕБЕЗПЕЧНОГО ПОЛІОМІЄЛІТУ

У четвер, 14 квітня, у Франківському Обласному перинатальному Центрі провели зустріч для батьків “Вакцинація у питаннях та відповідях”. Провели її у формі діалогу між батьками та провідними лікарями-імунологами області.

125829
Як виявилося, більшість мамів бояться вакцин, адже не знають, звідки їх привезли, хто їх виробив і до кого звертатися в разі проблем після вакцинації.

“Я особисто свого сина не вакцинувала і ставлюся до цього дуже обережно, бо зараз дуже багато інформації про неякісні препарати, – каже Мар’яна Вершиніна, голова ГО “Мами Прикарпаття”. – Наші лікарі не можуть надати ніяку інформацію про препарати”.

Спеціалісти розповіли, що зараз в достатній кількості в Україні є лише вакцини від поліомієліту.На Франківщині від цієї невиліковної хвороби вже вакцинували 91% дітей, проте цього все одно замало.

Багато батьків відмовляються від щеплень, незважаючи на те, що з вересня в Україні розпочався спалах поліомієліту. Лікар-епідеміолог департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Бойко каже, що працюють лише з сертифікованими та перевіреними часом препаратами, які постачають з Франції. Вакцина від поліомієліту дійсна 2017 року, проте її запаси в області закінчаться вже 17 квітня.

Українці не навчені, що потрібно займатися профілактикою, коли здорові. Ми лише біжимо до лікарів, як захворіли, – каже лікар-імунолог ОДКЛ Галина Бенько. – Така наша ментальність, і поки ми не змінимо це в собі, доки і будемо під ризиком”.

Джерело: http://firtka.if.ua.

Читайте також:  Підприємець шахрайським способом заволодів державними коштами у розмірі 250 тисяч гривень