НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ КІЛЬКІСТЬ ЗВЕРНЕНЬ ПРО ВИТІК ГАЗУ ЗМЕНШИЛОСЯ НА 3%

За 6 місяців опалювального сезону 2015-2016 рр. в аварійно-диспетчерську службу ПАТ «Івано-Франківськгаз» надійшло 11,7 тис. заявок про витік газу від населення. Це на 3% менше, ніж минулого року в аналогічний період.

1
Левова частка аварій спричинена недотриманням правил використання газу в побуті, самовільним встановленням газових приладів, а також несправними системами димових та вентиляційних каналів.

Як свідчить статистика, найбільше викликів надходить саме в холодну пору року. До прикладу, якщо в літній період надходить близько 6 тис. заявок, то взимку їх кількість зростає вдвічі.  Це зумовлено насамперед самовільним встановленням споживачами газових приладів для обігріву приміщень, втручанням в конструкцію системи газопостачання та газових приладів.

Швидка та безпечна ліквідація аварій залежить від професійного рівня  бригад «104».Для перевірки кваліфікації працівників, «Івано-Франківськгаз» кожного року проводить огляд-конкурс  АДС.

«Окрім того, наші працівники беруть участь у тренувальних навчаннях з іншими службами екстреного реагування, удосконалюють свої фахові навички в реальних умовах. Це дозволяє бригадам АДС у критичних нештатних ситуаціях не розгубитися та локалізувати аварію у найкоротший термін», – розповідає головний інженер «Івано-Франківськгазу» Ігор Височанський.

Якість роботи спеціалістів АДС залежить також і від оснащення транспорту. Так, протягом останніх кількох років було модернізовано весь автопарк аварійної диспетчерської служби товариства. Зокрема автомобілі були укомплектовані радіозв’язком, проблисковими маячками, інструментами та іншими необхідними технічними засобами. До того ж машини «104» оснащено GPS-моніторингом, що дозволило скоротити час приїзду АДС до місця виклику. Дана система спостереження за автомобілем у режимі он-лайн дозволяє диспетчеру визначити його  місцезнаходження та спрямувати до місця виклику бригаду, яка знаходиться найближче.

Недопущення аварійних ситуацій в першу чергу залежить від самих споживачів, від дотримання правил безпеки використання газу у побуті.

Читайте також:  Івано-Франківськ не залежатиме від газу. Міські котельні переводять на біопаливо (ФОТО)

Джерело: http://firtka.if.ua