Вчений по-новому пояснив відмову іудеїв і мусульман від свинини

Одна з найвідоміших версій пояснювала відмову від вживання свинячого м’яса кочовим способом життя.

1597214
Американський антрополог Річард Реддінг запропонував нову теорію, що пояснює відмову мусульманських та іудейських народів від свинини, пише Newhistorian з посиланням на Journal of Archaeological Research. На думку вченого, свині програли конкуренцію куркам.

Одна з найвідоміших версій пояснювала відмову від вживання свинячого м’яса кочовим способом життя. Так, свині – тварини вже й невибагливі “в побуті”, а при постійному зміні місця проживання їх важко переганяти і ще важче перевозити у візках.

У Чехії провели операцію із заміни вагіни на свинячий кишечник

У другій версії головною обмежувальною причиною є вода – свиням її потрібно занадто багато, в перерахунку на кілограм виробленого м’яса – близько шести тисяч літрів. Тому в посушливих районах це дуже важливий обмежувальний фактор.

Однак Річард Реддінг вважає, що ці версії лише деталі головної причини – свині програли конкуренцію куркам.
По-перше, птахів утримувати і годувати набагато простіше, а також легше перевозити з одного місця проживання на інше.

По-друге, вони споживають в рази менше води, і при цьому виробляють не тільки м’ясо, але і такий цінний дієтичний продукт, як яйця.

У третьому, з’їсти вбиту курку можна за кілька годин – це під силу і невеликій сім’ї, тоді як величезна свиняча туша вимагає складних процедур копчення або соління, щоб зайве м’ясо не зіпсувалося. В умовах жаркого клімату цей фактор міг стати чи не вирішальним.

Таким чином, на думку вченого, все це і зробило птахівництво куди більш економічно ефективним, ніж більш раннє свинарство, – і лише потім економічна заборона переросла у культурну і релігійну.

Читайте також:  Варто знати кожному! 10 наукових фактів про секс та кохання

Винятком стали лише деякі рідкісні лісисті й вологі райони, де можна було кочувати і забезпечувати водою і їжею й свиней, і птахів.