Обов’язковий “технічний огляд” повернувся

Те, чого підсвідомо боялося багато водіїв, найімовірніше таки станеться.

thumbnail-20151210142931n

Вже незабаром в Україну повернеться техогляд, але вже в дещо іншому вигляді. Терміни обов’язкового техогляду вказані в законопроекті Кабміну Про внесення змін в деякі законодавчі акти України у сфері автомобільного транспорту з метою приведення їх у відповідність із актами Європейського Союзу номер 4683.

Найближчим часом може бути прийнятий Закон, який зобов’язує власників транспортних засобів проходити техогляд. Називатися він буде трохи по-іншому – «обов’язкова перевірка придатності до експлуатації», але суть від цього не змінюється. Для різних авто Законопроектом передбачено запровадження різних термінів початку техогляду.
Так, для тих власників легковиків або будь-яких інших транспортних засобів, хто захоче на них виїхати за кордон, доведеться пройти техогляд починаючи вже з наступного року – тобто з 1 листопада 2017 року. Техогляд хочуть проводити в рамках планового ТО. Якщо власник легковика не збирається виїжджати на ньому за кордон, час Ч трохи зміститься.З 1 листопада 2019 року протягом 16 місяців повинні будуть пройти техогляд всі автомобілі, зареєстровані до вказаної дати у непарному році. А якщо автомобіль отримав реєстраційні документи і номерні знаки у парному році, то для них це почнеться з 1 листопада 2020 року протягом тих же 16 місяців.

Вантажівки, які здійснюють міжнародні рейси, повинні будуть проходити техогляд відразу ж після вступу Закону в силу. А ось для причепів цей термін найбільш віддалений — з 1 січня 2022 року.

Читайте також:  “Рагуль дня” або як паркуються в Івано-Франківську (фото)

Джерело.