“Авіаносець” у місті або “CentAirStation” – аеропорт майбутнього

Європейські студенти-дизайнери та експерти з дослідницького центру “Bauhaus Luftfahrt” розробили багаторівневий аеропорт для міста. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Хоч ми сьогодні завдяки інтернету вже доволі тісно зв’язані з друзями, знайомими по всьому світу, і хоча комунікація відбувається в режимі реального часу, безпосереднє людське спілкування не може замінити ніщо. Отже, і в майбутньому неодмінно теж захочеться час від часу бачитися з кимось особисто, а не лише перетинатись у просторах всесвітньої павутини.

Можливо, ми сідатимемо в самокеровану машину або ж у високошвидкісний потяг. Та коли дорога забирає надто багато часу, напевне, вибір буде зроблено впаде все ж на користь літака. Але слід визнати, що, попри всі досягнення техніки, дорога до і з аеропорту, реєстрація та очікування, все ще представляють собою чималу пригоду.

Аеропорти в центрі міст – поки що це радше виняток, ніж правило: вони не приймають багато пасажирів. Тенденція йде швидше до зведення величезних аеропортів за містом.

Але все може змінитися – якщо реалізується бачення майбутнього, запропоноване групою студентів та дослідників.Вони презентували свій проект на Берлінському авіасалоні.

Ідея міського аеропорту називається “CentAirStation” та призначена для літаків майбутнього типу CityBird, які здатні підніматись у повітря й приземлятись на коротких злітно-посадкових смугах.

Термінал Centair має бути 640 метрів завдовжки й лише 90 метрів завширшки. Це виміри не лише злітно-посадкової смуги, але й усієї будівлі аеропорту. Майже як авіаносець – лише не в морі, а на суходолі, а точніше – в місті.

Аеропорт спроектований з розрахунку на 10,5 мільйона пасажирів на рік. Для порівняння – найбільше летовище України “Бориспіль” за минулий рік пропустив 7,2 мільйона пасажирів. Centair зможе збільшувати пропускну спроможність і до 15 мільйонів – для цього він має працювати 16 годин на добу та приймати й відправляти близько 30 рейсів на годину.

Для такого летовища доведеться розробити спеціальні літаки типу CityBird, які б враховували вимоги міст з високою щільністю населення: йдеться про захист від шуму, безпечність, а також здатність злітати й сідати на коротких смугах.

От як уявляють собі такий літак розробники проекту “CentAirStation”: для використання лише 640 метрів злітно-посадкової смуги крила мають бути сконструйовані таким чином, щоб літак швидко досягав значної підйомної сили за порівняно невеликої швидкості. Літак також повинен стрімкіше набирати висоту. Розробники очікують, що у майбутньому навігаційні системи працюватимуть точніше, ніж сьогодні, тому посадка має здійснюватися автоматично.

До того ж, слід запланувати й систему катапультування, яка повинна прискорювати літак на старті. Задля безпеки повинна бути й система перерваного зльоту. У випадку надзвичайної ситуації вона загальмує і захистить повітряне судно.

Уже за 15 хвилин після приземлення літак має бути готовий до злету з новими пасажирами на борту. Для цього висадка та посадка відбуватимуться під час заправки чи то заміни батарей електролітаків майбутнього.

Щоб пасажири могли швидко дістатися літака або ж міського транспорту, переміщення буде влаштовано вертикально – ліфтами та ескалаторами. Пасажир повинен мати змогу вже через десять хвилин після приземлення полишити аеропорт.

Рулювання літака на аеродромі, зокрема на шляху від ангару до злітно-посадкової смуги, виглядає футуристично: як на авіаносці, літаки CityBird підніматимуться ліфтом з глибин будівлі.

До громадського транспорту дістатися також буде нескладно: кілька поверхів вниз до станції електричок та поїздів.

Проект був розроблений студентами Школи мистецтв у Глазго та дослідницьким центром аероруху Bauhaus Luftfahrt.

Джерело: http://dw.com/p/1J00z

Читайте також:  Винахід закарпатського школяра приголомшив весь світ: папір з опалого листя