На Верховинщині досліджували печери та давні копальні

У Чивчинських горах у Верховинському районі наприкінці травня Івано-Франківський геоклуб провів експедицію, під час якої досліджували печери, давні копальні та інші підземні геологічні об’єкти.

13221044_998877423514774_1893614240834475770_n
Про це повідомив інтернет-портал Верховина з посиланням на інформацію геоклубу всоцмережі.

В експедиції спелеологи обстежили:

– печери під горою Чивчин;

На фото – вхід в одну із печерок під горою Чивчин. Тут знаходиться 6 печер-тріщин довжиною від 3 до 10 м.

– “Ведмежий барліг” на полонині Альбин;

На фото – “Ведмежий барліг” на полонині Альбин – штучне підземелля у конгломератах-пісковиках, ймовірно, частина бліндажу періоду Першої світової війни, яке потім використовували ведмеді.

– ствол давньої шахти на горі Лостун;

На фото – дослідження затопленого дна ствола шахти на горі Лостун.

– тріщину-печеру на горі Цоркало;

На фото – на дні вперше пройденої неймовірно вузької печери-тріщини Цоркало.Є гуцульська напівміфічна розповідь про бездонну тріщину на полонині Прелук, у якій кинутий камінь так довго падає, що лише чути “цорк-цорк” (від чого, можливо, і пішла назва гори Цоркало). Розширивши кувалдою звуження на вході, дослідники змогли спуститися до дна. Ширина тріщини не перевищує 40 см.

– німецьку розвідувальну штольню на хребті Прелучний;

На фото – у час Другої світової війни німецькі спеціалісти заклали в Чивчинських горах декілька пошукових штолень на марганцеву руду. До нашого часу збереглася лише одна в підтопленому критично-аварійному стані.

– печеру Перкалаб-1.

На фото – печера Перкалаб 1 – одна з найцікавіших печер Чивчин. Тектонічно-гравітаційного типу закладена у тріасових мармуризованих вапняках.

 .

Читайте також:  На Прикарпатті розшукують 15-річну дівчину (фото)

Джерело.