Майбутній посол США в Україні: “Найкращий захист від російської агресії – це успішна Україна”

Україна проводить багато важливих і складних реформ в умовах російської агресії, однак, Києву доведеться ще багато зробити, і США готові надалі надавати Україні всебічну допомогу, – заявила на слуханнях в Комітеті міжнародних відносин Сенату Марі Йованович, яку президент США Барак Обама висунув на посаду нового посла в Україні. Про це повідомляє “Голос Америки”.

Йованович сформулювала загальну позицію США щодо України, згідно з якою Сполучені Штати готові «розширювати вже зараз глибокі двосторонні відносини, підтримувати програму реформ України і захищати її суверенітет і територіальну цілісність».

Крім того, США підтримують Україну в справі реформування сфери оборони, припинення подальшої російської агресії та окупації Криму, а також врегулювання конфлікту на Донбасі.

За її словами, США продовжать сприяти повному виконанню Мінських угод, що робить Україна, на відміну від росії та сепаратистських сил.

«Як президент Обама ясно заявив, ми не визнаємо і не визнаватимемо анексії росією Криму», – заявила номінант, додавши, що США будуть викривати російські зловживання проти кримських татар і проти тих, хто виступає «проти незаконної окупації РФ», а також домагатися, щоб росія продовжувала платити ціну, в т.ч через санкції, поки Крим не повернеться Україні.

Йованович високо оцінила прогрес Києва в проведенні реформ: «Україна зробила більший прогрес у реалізації реформ за останні 2 роки, ніж це було за 23 роки незалежності».

Серед основних досягнень Марі Йованович назвала прийняття конституційних поправок, спрямованих на зміцнення незалежності судової системи, підвищення тарифів на енергію до 100% від ринкових цін з випередженням графіка МВФ і заміну генерального прокурора, «який втратив довіру громадянського суспільства» на такого, хто готовий реформувати ГПУ.

При цьому Йованович відзначила особливу складність проведення реформ в умовах, коли Україна змушена одночасно захищатися від озброєного вторгнення Росії.

«Ці досягнення в проведенні реформ тим більше вражають, якщо врахувати, що вони відбулися в умовах російської агресії», – сказала вона. «Найкращий захист від російської агресії – це успішна Україна», – сказала пані Йованович, підкресливши один з основних принципів США щодо стратегії подолання кризового етапу в Україні.

У той же час, Йованович перерахувала проблеми, які вимагають подальших зусиль українського уряду. Серед них вона згадала викорінення корупції, реформу енергетичного сектора, рекапіталізацію і реформування банківської системи, поліпшення ділового клімату, покращення цивільного контролю у сфері оборони. Слід продовжити роботу з реформування Генпрокуратури і системи правосуддя, а також подолати контроль олігархів над українською політикою і бізнесом.

У ході слухань Йованович повідомила про обсяги наданої Україні допомоги. Так, з 2014 року США направили Києву 1,3 млрд доларів допомоги, включаючи 112 мільйонів на гуманітарні потреби, а також три кредитні гарантії, обсягом 1 млрд кожна.Більш 600 мільйонів було направлено на проведення реформ у сфері безпеки, підготовлено 1 700 військовослужбовців, а також 120 спецназівців. Крім того, США надали Україні різне військове спорядження і техніку.

За повідомленням прес-служби Білого дому, президент Обама висунув Марі Йованович на посаду посла в Україні 18 травня. У своїй дипломатичній кар’єрі Йованович працювала на посаді помічника держсекретаря і відповідала за двосторонні відносини з країнами Скандинавії, Балтії та Центральної Європи. Також вона обіймала посади посла у Вірменії (з 2008 до 2011 року) і Киргизстані (з 2005 до 2008 року).

Нинішнього посла США в Україні Джеффрі Пайєтта Обама висунув на посаду посла США в Греції. Пайєтт працює в Україні майже три роки – від літа 2013 року.

Джерело – http://ukrainian.voanews.com/a/us-ukraine/3386800.html

Читайте також:  Жахлива трагедія на Львівщині, автобус зі заробітчанами потрапив у ДТП: “Не впорався з керуванням і перекинувся”