Хіміки вирішили один з парадоксів виникнення життя

Вони показали складні ланцюги реакцій, які, за участю ультрафіолету, можуть відбуватися з парою найпростіших сполук.

1596003

Американські хіміки в новому дослідженні внесли ясність в один з парадоксів виникнення життя – що було раніше – геном, що несе інструкції для синтезу білків, або білки, необхідні для синтезу та роботи геному. Все могло з’явитися одночасно. Повний текст дослідження опублікований в журналі Nature.

На сьогоднішній день найпопулярнішою моделлю походження життя вважають РНК-світ. В його рамках функції генома і ферментів брали на себе молекули РНК. Після цього їм вдалося “навчитися” створювати і все інше.

Прибульці з Марса. Вчені висунули чергову гіпотезу походження життя на Землі

Опоненти цієї теорії висувають гіпотезу “Спочатку метаболізм”.Вона висуває на перший план поки ще неживі, абіогенні процеси. Саме вони привели до синтезу молекул – попередниць нуклеїнових кислот, білків і ліпідів.

Нове дослідження проливає світло на цю суперечку. Воно показало складні ланцюги реакцій, які, за участю ультрафіолету, можуть відбуватися з парою найпростіших сполук. А це паралельно призводить до появи компонентів всіх трьох ключових видів біомолекул: нуклеотидів для нуклеїнових кислот, амінокислот для білків, ліпідів для клітинної мембрани.

У вихідні сполуки входять прості компоненти, такі як синильна кислота (HCN) і сірководень (H2S), а також невеликі кількості інших речовин, у тому числі що містять необхідний для нуклеїнових кислот фосфор.

На Місяці зберігаються найдавніші сліди земного життя – вчені

Всі ці компоненти, як вважають вчені, були представлені на молодій Землі в достатній кількості. Особливо вигідні умови повинні були створювати геотермальні джерела з їхнім теплом і багатством мінерального складу, і пористі глини, в осередках яких могли протікати перші реакції.

Читайте також:  За кілька хвилин я втратила коханого і подругу одразу

Невеликі зміни в умовах реакції, різниця в температурі або присутності тих чи інших металевих каталізаторів вели до помітної різниці в наборі компонентів. Так могла закладатися різноманітність, необхідна для того, щоб дати старт еволюції, тоді ще хімічної.

Раніше в Прані за допомогою лазера відтворили умови на Землі в момент, коли астероїд (або комета) врізалися на поверхню планети.