Гройсман про комуналку: Платити більше 20% свого доходу не будете

Глава уряду Володимир Гройсман заявив, що споживачі газу не платитимуть більше 15-20% власного доходу за спожитий  енергоносій.

7acd5d5-gro2

Про це в інтерв’ю, яке вийшло в ефір на телеканалі “Інтер” ввечері 3 липня, Гройсман заявив, коментуючи підвищення комунальних тарифів з 1 липня.

“Популісти зараз лякають людей “Все пропало, завтра ви отримаєте шалені рахунки, платити не буде чим, тарифи піднялися”. Як прем’єр можу запевнити – ви не будете платити більше 15-20% власного доходу. Якщо у людини мінімальна пенсія – то ще менше. Це буде означати, що конкретному громадянину, який має таку потребу, ми компенсуємо (вартість) через механізм субсидій. Але той, у кого є гроші, заплатить повну ціну”, – заявив глава уряду.

“Не треба нічого боятися. Платіжка прийде, буде написано, скільки це (компослуга) коштує, а поруч – відповідно до вашого доходу – скільки саме за вас заплатить держава. Ця допомога є безповоротною”, – додав він.

За словами Гройсмана, у перспективі 3-4 років “ми отримуємо те, що будемо енергонезалежні, збільшимо видобуток газу, захистимо громадян, який не має грошей заплатити за газ і інші компослуги”.

За його словами, за кілька років громадяни споживатимуть у 3-4 рази менше газу, а “якість тепла буде кращою”.

Також Гройсман зауважив, що Україна “фактично стала жертвою “газових угод” 2009 року, втративши за весь період їх дії 53 мільярди доларів”.

“Зараз ми встановили реальну ринкову ціну на газ, щоб на цьому ніхто не зловживав”, – додав глава уряду.

Як відомо, з 1 травня 2016 року зросла ціна на газ для населення і для підприємств теплокомуненерго, що збільшило ціну на опалення та гарячу воду майже на 80%.

Раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд України змушений піти на підвищення тарифів на газ: “Є зобов’язання, які підписані українською стороною про те, що тарифи на газ будуть 100% відповідати вартості.Іншого шляху просто немає”.

Читайте також:  Нардеп від Прикарпаття запитав у Гройсмана, чому Україна опинилась на першому місці в корупційному рейтингу

З 1 липня подорожчала послуга з централізованого гарячого водопостачання та опалення, що пов’язано з встановленням єдиної ціни на газ для населення і підприємств теплокомуненерго на рівні 6,8 тис. грн за тисячу кубометрів.

Докладніше зі структурою тарифів і їх новим розміром у всіх регіонах України можна ознайомитися на сайті НКРЕКП.


Джерело.