Церква на Валах таки буде, проте на проект ще чекає обговорення і зміни

Сьогодні, вібулося засідання містобудівної ради на якому розглянули питання будівництва церкви на Валах, яке ось уже кілька місяців активно обговорюється в суспільстві.
DSC_4557 (1) (1)

До присутніх членів містобудівної ради і представників громадськості звернувся голова громади св. Миколая Ігор Остяк. Він представив проект будівництва та всі дозволи.

«В 2001 році територію колишнього кафе Казка передали фірмі «Конкорд», яка у свою чергу в 2004 році подарувала ділянку громаді для будівництва церкви. На підставі рішення сесії від 2005 року передано в оренду земельну ділянку. Боргів за оренду землі немає. Тому 27 грудня 2006 року на основі всіх документів міська рада прийняла рішення дозволити будівництво церкви.А вже  11 серпня 2015 року земельна ділянка перейшла в постійне користування громади» – запевнив Ігор Остяк.

Також представник громади представив проект заїзду техніки на об’єкт будівництва. В ньому йдеться, що будівельна техніка буде заїздити з вулиці Галицька – Василіянок –Дністровська попри канадський бізнес центр. І дозвіл на заїзд буде з 6 до 10 ранку і з 18 до 22 год.

Після представлення проекту, присутні на засіданні архітектори і громадські активісти почали вносити свої пропозиції та цікавитись деякими деталями будівництва.

Зокрема всіх цікавила висота і місткість будівлі. Як виявилося храм повине мати висоту 21 метр, це як 9 поверховий будинок і вміщувати 200 осіб. Проте активістів і деяких архітекторів обурили такі плани і вони запропонували внести деякі зміни до проекту і зменшити розміри храму, або навіть розробити новий з залученям молоді, щоб храм мав сучасний вигляд.

Окрім того архітектор Володимир Качмар запропонував дещо змінити проект самих робіт. Зокрема відмовитись від використання тиснених палів, а свердлити і заливати основу під храм. Адже на переконання архітектора важка техніка може зруйнувати вали.

Читайте також:  На Прикарпатті захмелілий чоловік побив друга до напівсмерті (фото)

Також архітектори запропонували змінити шлях для будівельної техніки і не пускати її на Вали, тільки до опорної стіни, а звідти піднімати матеріали краном.

Присутні активісти поцікавились у головного архітектора Дмитра Нижника чи є логіка будувати там церкву, якщо за кілька метрів є храм на Василіянок, а в п’яти хвилинах ходьби Катедра. На що головний архітектор відповів «А чому б і ні?».

Після годинного обговорення, члени містобудівної ради прийняли рішення рекомендувати громаді представити візуалізований проект будівництва на розгляд містян, заново розробити новий проект підвозу матеріалів, який би не руйнував вали і представити вертикальний зріз об’єкту будівництва.

Також містобудівна рада рекомендувала церковній громаді піти на діалог з громадськістю і знайти компромісне рішення, яке б влаштовувало всі сторони. Адже ділянка вже давно перебуває у власності і говорити про облаштування на цій землі якогось дитячого майданчика чи ще якогось обє’кту який передбачений документами є популізмом.

DSC_4547 (3)

DSC_4550 (2)

DSC_4554 (3)

DSC_4556 (2)


Джерело.