Кабмін розробив електронний калькулятор для підрахунку субсидії

Повідомляється, що документи на оформлення субсидій надійдуть всім українцям поштою у квітні.

1598992
На сайті Кабміну з’явився електронний калькулятор для орієнтовного розрахунку розміру субсидії на оплату ЖКГ.

Повідомляється, що для цього потрібно перейти за цим посиланням і вказати: чисельність зареєстрованих у квартирі (будинку) осіб; дохід всіх осіб, які проживають у будинку за місяць; суму нарахувань за житлово-комунальні послуги.

Система автоматично розрахує, чи маєте ви право на субсидію, вкаже її орієнтовну суму і порекомендує звертатися за оформленням. Або ж навпаки – вкаже, що не маєте право на пільги.
Розробники калькулятора попереджають, що всі розрахунки є попередніми і не охоплюють всі критерії, які враховуються при призначенні субсидії. Для остаточного визначення права на отримання субсидії рекомендують звернутися до місцевого органу соцзахисту населення.

Субсидії виплачуватимуть уже в травні цього року. Перед цим у квітні кожній родині поштою надішлють два бланки документів – заяви на оформлення субсидії та декларації. Їх потрібно заповнити та надіслати поштою або занести в орган соцзахисту населення за місцем реєстрації.

Якщо виявлять помилкову інформацію, то змусять повернути гроші в подвійному розмірі. Субсидії призначатимуться на 12 місяців, а потім автоматично її переоформлять.

Раніше глава Мінсоцполітики заявляв, що нова система субсидій дозволить українцям оформляти субсидії без контакту з чиновниками, продовжувати їх автоматично і оформляти навіть тим, хто орендує житло. За його словами, наразі з 3 мільйонів людей, які можуть претендувати на отримання субсидій, їх отримує тільки близько мільйона.
За матеріалами: Корреспондент.net

Читайте також:  “Наші російські брати…”: Поява українського журналіста в ефірі російського телеканалу підняла “бурю” в Мережі