Англійський Міністр закордонних справ: “Росія повинна повернути Крим Україні”!

Прес-реліз Міністерства Великої Британії (офіційний сайт):

Через рік після підписання Президентом Путіним указу, що схвалює незаконну анексію Криму, Міністр закордонних справ Філіп Хеммонд засудив це грубе порушення українського та міжнародного права. Виступаючи сьогодні, Ф.Хеммонд сказав:

Незаконна анексія Криму Росією рік тому була кричущим порушенням міжнародного права. Вона показала повну зневагу до права України на суверенітет і територіальну цілісність, і я засуджую це найрішучішим чином.

Абсолютно неприйнятно з боку Росії використовувати силу для зміни кордонів. Ми не визнаємо минулорічний фіктивний референдум, який, як визнав сам Президент Путін, був “фіговим листком” для прикриття його планів із захоплення чужої території. Ця поведінка загрожує міжнародній безпеці та має серйозні наслідки для правового порядку, що захищає цілісність і суверенітет усіх держав.

Наше повідомлення до Росії послідовне і чітке: анексія Криму була незаконною і нелегітимною у березні 2014 року, і залишається незаконною і нелегітимною у березні 2015 року. Росія повинна повернути Крим Україні.

Анексія відбулася після фіктивного референдуму, спланованого менш ніж за 20 днів під наглядом озброєних російських військових без належної кампанії чи обговорення.Опозиційні ЗМІ були відключені, спостерігачів від Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) не було. Референдум був визнаний незаконним і нелегітимним ОБСЄ та країнами Великої сімки одразу після того, як він відбувся. Президент Путін тепер визнав, що він планував плебісцит для захоплення Криму.

Після незаконної анексії зменшився рівень політичної свободи, і ті, хто наважилися говорити, були залякані і стали жертвами насильства. Порушення прав людини у Криму особливо торкнулось національних меншин: після анексії зареєстровано більш ніж 100 випадків рейдів у домах кримських татар.

Читайте також:  Все, крім байдужості: Українка у вишиванці викликала ажіотаж в Іспанії (фото)

Інтервенція Росії в Україну і анексія Криму порушує низку міжнародних зобов’язань Росії, зокрема, в рамках статуту ООН, Гельсінського заключного акту та Угоди 1997 року між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Офіційний сайт https://www.gov.uk/government/news/foreign-secretary-condemns-crimea-referendum-one-year-on.uk