Олімпіада-2016. Чи підтримають українські гімнасти переможні традиції

Все що потрібно знати про олімпійський турнір зі спортивної гімнастики

Еспресо продовжує розповідати про види спорту, в яких українці претендують на медалі на Олімпіаді-2016.

im578x383-1464523648_vernyaev6-bol

Коли гімнастика з’явилася на Олімпіадах

Змагання зі спортивної гімнастики входять до олімпійської програми, починаючи з перших Ігор, які відбулися в Афінах у 1896 році. Жіночі турніри з цього виду спорту на Олімпіадах з’явились у 1928 році в Амстердамі.

На Олімпіаді-2016 у спортивній гімнастиці буде розіграно 14 комплекті нагород – 8 у чоловіків (командна першість, багатоборство, опорний стрибок, вільні вправи, кінь, кільця, бруси, поперечина) та 6 у жінок (командна першість, багатоборство, опорний стрибок, вільні вправи, бруси, колода).

Хто є найтитулованішими гімнастами у історії

Найбільше золотих олімпійських нагород у історії здобула вихованка української спортивної гімнастики Лариса Латиніна, на рахунку якої 18 нагород – 9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові. Латиніна, яка перемагала на трьох Олімпіадах – у 1956, 1960 та 1964 роках, досі залишається найтитулованішою спортсменкою за всю історію Ігор.

Лариса Латиніна

Серед гімнастів у рекордсменах Борис Шахлін, який також пройшов становлення як професійний гімнаст у Києві. Він виграв на Олімпіадах 7 золотих, 4 срібні та 2 бронзові нагороди. Стільки ж золотих медалей – 7, але більше загалом (15) у іншого представника збірної СРСР – Миколи Андріанова, в активі якого також 5 срібних медалей та 3 бронзові.

Скільки нагород виграли на Олімпіадах українські гімнасти

Збірна Україні зі спортивної гімнастики здобула на Олімпіадах 9 нагород – 4 золотих, 2 срібні та 3 бронзові.

Найуспішнішими для збірної України були Ігри-1996 у Атланті. Справжньою тріумфаторкою тієї Олімпіади стала Лілія Подкопаєва, яка виграла два золота – в найпрестижнішому виді програми – багатоборстві, а також вправах на колоді.

Читайте також:  На Закарпатті вилетів у кювет автобус з українськими спортсменами. Є постраждалі

Лілія Подкопаєва

Іншим героєм Атланти став Рустам Шаріпов на рахунку якого золото у вправах на брусах та бронза в командній першості, де він виступав разом з Ігорем Коробчинським, Григорієм Місютіним, Юрієм Єрмаковим, Олександром Світличним, Олегом Косяком та Володимиром Шаменком.

За чотири роки на Іграх у Сіднеї вже виступало інше покоління гімнастів, а зі старожилів у збірній залишився лише Світличний.Проте результат у командних змагання виявився ще кращим – срібні нагороди, які отримали Олександр Береш, Валерій Гончаров, Руслан Мезенцев, Валерій Перешкура та Роман Зозуля.

Крім того, у США Береш відзначився і в абсолютній першості де він виграв бронзу. Цей талановитий гімнаст мав стати лідером збірної України на Олімпіаді-2004 у Афінах, але на початку 2004 року у 26-річному віці трагічно загинув у автокатастрофі.

Олександр Береш

У Афінах збірна України здобула одну нагороду – золото в улюблених нашими гімнастами вправах на брусах отримав Валерій Гончаров.

У Пекіні -2008 естафету від нього перехопив Олександр Воробйов у активі якого бронза у вправах на кільцях, а у Лондоні-2012 на третій сходинці п’єдесталу опинився Ігор Радівілов у опорному стрибку.

З чим збірна України підходить до Олімпіади у Ріо

Серед претендентів на нагороди будуть представники збірної України й на Іграх у Бразилії. Навыть не дивлячись на те, що після Олімпіади-2012 наша команда втратила двох провідних гімнастів, які змінили громадянство. Микола Куксенков поїде до Ріо-де-Жанейро під російським прапором, а Олег Степко зараз представляє Азербайджан.

Ігор Радівілов

Проте залишився у збірній призер Лондону-2012 Ігор Радівілов, який буде одним з претендентів на нагороди у опорному стрибку і цього разу. А Олег Верняєв за минулі чотири роки перетворився на справжнього лідера збірної України та одного з кращих гімнастів світу.

Читайте також:  Чебан приніс Україні друге золото Олімпіади-2016

Верняєв у 2014 році став чемпіоном світу у вправах на брусах, а минулого року був кращим на цьому снаряді на європейській першості. На перших у історії Європейських іграх у Баку-2015 та континентальній першості-2016 він здобув золото у опорному стрибку, де українські вболівальники тепер чекають успіхів одразу від двох гімнастів.

Але найбільшого прогресу Олег Верняєв досягнув у найпрестижнішому у гімнастиці виді – багатоборстві, де спортсмени змагаються одразу у шести вправах. Минулого року українцеві підкорилися золоті медалі на чемпіонаті Європи та Європейських іграх. Тож черга за світовим рівнем, де Верняєв буде одним з головних претендентів на медалі у Ріо.

Якщо у чоловічій гімнастиці збірна України продовжує триматися поруч з фаворитами, то у жіночій справи набагато гірші. У Ріо-де-Жанейро виступатиме лише одна українська гімнастка – Ангеліна Кисла, за плечима якої немає вагомих здобутків.


Джерело.