Найбільші помилки у вихованні доньки: ніколи більше так не робіть!

Якщо ви не бажаєте зіпсувати своїм неправильним вихованням життя дочці, то просто зобов’язані прочитати, чого саме не треба робити по відношенню до дитини.

c65df60676_750crop-750x425

Не секрет, що відносини матері та дочки формуються дуже серйозно і є найголовнішими у побудові світосприйняття та психологічного здоров’я дівчинки. Мати відіграє дуже значну роль у цьому. Інколи, вважаючи, що вчинені дії є правильними, жінки допускаються величезних помилок,руйнуючи життя своїм улюбленим донечкам, зовсім не підозрюючи про це.

Психолог Михайло Лабковский пояснив, які помилки найчастіше допускають мами. Найстрашніше, що так чинять практично всі!

Все починається з відсутності гідного особистого прикладу

308b0db145619751c0428c7c45a22893

Замість того, щоб вказувати дитині на якусь дію чи змушувати її щось робити, краще покажіть це на власному прикладі, заохотивши її до спільної праці. Довірте їй невелику частину роботи, наприклад, по дому, наголосивш на тому, що без неї у вас нічого не вийде і вона є великою розумницею. При цьому неварто перекладати відповідальність на маленькі плечі, ви маєте залишатися авторитетом.Ініціатором задуму. Просто покажіть дочці, що, якщо це може і виконує мама, то і дівчинка нічим не гірша і здатна на ту ж справу. Головне не забувайте, робити це з натхненням, отримуючи від цього задоволення. Спільна праця і весела обстановка лише підбадьорить дівчинку і покаже їй, що найнудніша робота може приносити задоволення.

 

Повне засудження сексу та ставлення до нього

правильное-воспитание-детей-1024x682

Рано чи пізно дочка почне задавати незручні питання, цікавитися протилежною статтю, пізнавати зміни у своєму тілі. Зрозуміло, окрім шоку та несприйняття непідготовлена дитина нічого не отримає. Окрім цього, материнські слова про те, що «всі чоловіки козли» та «їм лише одного й треба» зовсім не заспокоюють майбутню жінку. Так формується огида до сексу, до чоловіків та зароджується стійке поняття про статеві відносини, як про насилля та знущання.

Читайте також:  Сектанти в Україні: стало відомо про нові способи обману довірливих людей

Не можна, але треба: як бути з цим протирічям

200332462-001

З часом кожна дівчина закохується, виходить заміж, народжує таких самий дітей, якою колись була сама… здавалося б, звична річ! Але у дівчини, яка ще зовсім маленька і вже «отруєна» материнськими «секс – це погано», а «всі чоловіки сво…», не може зрозуміти, як же це поєднати? Тут мама каже, що це погано, а в іншому випадку, що «колись ти теж вийдеш заміж і будеш мамою, бажано до 25»! ну і як тут збагнеш, що з цього добре, а що погано? Так зароджується страх перед відносинами. Часто, дівчата, трохи подорослішав, обирають щось одне із цього і частенько будують неправильні відносини з чоловіками, якщо взагалі допускають їх до себе.

Жінки дуже «залюблюють» своїх донечок

Mother holding daughter outdoors smiling

«Залюблювання» та гіперопіка гарантують дівчинці безхарактерність та відсутність своєї власної думки. Такою дівчинкою легко користуватимуться всі оточуючі, в тому числі і славнозвісні «козли».

Батько – ворог

rol-otca-v-vospitanii-docheri

Коли дівчинка зростає у родині, де її тато – це особа, яку не поважають та не люблять, вона розуміє, що чоловік не має авторитету у сім’ї і не повинен його мати. Часто ці діти виростають досить самовпевненими особами, які не поважають протилежну стать. Інколи все навпаки. Дівчинка думає, що це вона винна у таких створених відносинах до батька і все життя намагається довести оточенню, що вона хороша, втрачаючи свою гідність та прислужуючи іншим.

Не «ляскайте» своїх дітей!

otets-so-svoej-dochkoj

Ми думаємо, що наші легкі ляскання по дитячих сідничках, як прояв виховання не є насиллям та побиттям. Так – профілактика! Але це абсолютно одне і те ж саме. Фізичне покарання для дівчаток навіть ще більш небезпечне, ніж для хлопчиків. Так ви принижуєте дівчинку та зростаєте в ній комплекси та образ жертви. Такі дівчатка у дорослому житті обов’язково вийдуть заміж за агресора і вважатимуть негативне ставлення до себе нормою.

Читайте також:  Святкувала день народження кума та забула про дітей - франківчанка залишила малечу на три доби (ФОТО)

Відсутність гідної похвали, або взагалі її брак забезпечить вашій дочці набір комплексів, невпевненість, занадто велику сором’язливість і невміння будувати нормальні відносини.

Ніколи не сваріться при дитині!

2-1

Якщо ви сваритеся при своїй дитині, неважливо – їй місяць, чи 5 років, вона все це сприймає дуже неспокійно. Її психічне здоров’я потерпає від вашої люті. Такі діти зростають залякані та недовірливі. Адже як можна комусь довіритися, якщо навіть її найрідніші люди так себе поводять! Малеча часто вважає себе винною у всіх проблемах сім’ї. Запам’ятайте! Якщо ви думаєте, що місячна дитина нічого не розуміє і не сприймає все, що відбувається довкола неї – ви дуже помиляєтеся!

Ви не спілкуєтеся з дитиною

200332462-001

Відповідайте на абсолютно всі дівочі, нехай нерозумні, питання. Пояснюйте геть усе, що може її зацікавити. Це варто продовжувати і у підлітковому віці. В цей час формується великий зв’язок, втративши який, батьки ніколи не повернуть довіру своєї дитини до себе. Запам’ятайте, багато спілкування не буває. Краще більше, ніж менше.

Не створюйте сценарій майбутнього для дочки

1346761966_mesyachnie

Ану, хто з вас жодного разу не розповідав своїй донечці, якою вона має бути, куди піде вчитися, яка сукня їй потрібна, коли і за кого вийде заміж і так далі?.. всі! Геть усі батьки  розписують життя своїй дитині за складеним сценарієм. А якщо ця дитина бажає абсолютно іншого? У батьків це викликає відчуття непідкорення та неслухняності їхнього нащадка. А дитина сприймає це як тиск, обмеження у волі, праві вибору, неповагу до себе та своїх потреб. Також дівчинка відчуває провину за те, що її батьки так «страждають» від її непокори. Вона може абу збунтуватися, або підкоритися. І те, і інше віддалить від вас вашу донечку. А вам хто потрібен – ви штурмована дитина, яка не має свого власного щастя, чи щаслива самодостатня особистість, яка любитиме вас, за вашу підтримку у всіх її починаннях?

Читайте також:  “Припікали дітям руки і занурювали їх голови в унітаз…”: Черниці жорстоко знущалися над дітьми в притулку

Ще раз подумайте і пригадайте. Які з цих помилок ви допускалися раніше і більше ніколи їх не повторюйте! Ваша донечка має бути щасливою «своїм» особистим щастям, а не вашим. Бачачи таку дитину, ви будете щасливі не менше неї!

Джерело.