Чупакабра п’ять років в Україні: журналісти підсумували все, що відомо про таємничу мутант

Минуло п’ять років з моменту, коли чупакабра з’явилася в Україні, всі ці роки на загадкового мутанта полюють, а він, у свою чергу, не перестає лякати місцевих жителів.

chupakabra

Вперше це загадкова тварина, назва якого в перекладі з іспанської означає “козячий вампір”, на нашій території помітили в серпні 2011 року. І з тих пір історії про те, як в селах Рівненської, Полтавської, Чернігівської, Хмельницької та інших областей, невідомі звірі ночами винищували кролів і домашню птицю, із завидною регулярністю розбурхують уяву українців.
Всі ці роки на чупакабру ведеться справжнє полювання. У деяких випадках потерпіле від витівок непроханого гостя населення навіть збирало бригади збройних мисливців і влаштовувало цілі облави в надії зловити монстра з довгим хвостом і палаючими у темряві очима. Але які б заходи не вживалися, живою чупакабру досі ніхто не зловив — з-за цього багато хто навіть засумнівалася в існуванні чудовиськ. Але є і такі, хто на повному серйозі заявляв про витівки звіра в міліцію, а в селі П’ятигори Рівненської області селяни навесні 2010-го побоювалися пізно ввечері виходити на вулицю.А якщо припікало, то не поодинці, і з молотками і дрючками. При цьому одні очевидці описують дивних звірів як помісь лисиці і собаки, другі стверджують, що тварина схоже на кенгуру, тільки з іклами.

235199_20101216225516

Сумський біолог і дослідник аномалій Володимир Литовка одним з перших в країні ще п’ять років тому заявив про таємничих звірів і час від часу виїжджав оглядати наслідки безчинств чупакабр.
“Я їх не називаю чупакабрами, правильніше — криптозоологічні об’єкти — невивчені і невловимі тварини.391477_20130726131109

Наприклад, на Сумщині ці звірі дали про себе знати після того, як місцева собака загризла дитинча цього звіра.У підсумку господарі собаки позбулися всіх шістьох своїх собак бійцівських порід, тобто схоже на якусь помсту. Смерть собак наступала від дивних укусів — на місці рани шерсть була виголена і два сліди від іклів. Господарі заявили в міліцію, але там визнали заяву жартом і не приїхали.Але приїхали ветеринари і рятувальники, але й ті не змогли виразно пояснити явище”, – розповів він.

Читайте також:  Вампір та чупакабра: російські ЗМІ вигадують нісенітниці про Прикарпаття

Експерт визнає, що раніше, до 2010-го, не було жодної заяви про дивних звірів, тим більше про їх облави, які почалися з 2011-го.

“Кров своєї жертви вони не п’ють, я вважаю, що вони отримують емоційне підживлення від вбивства кролів і собак. А як дослідник аномалій я розцінюю активізацію таємничого звіра як передвоєнну прикмету — якраз перед початком війни на Донбасі повідомлень про чупакабру було більше”, — говорить Литовка.

В Інституті зоології ім. Шмальгаузена заявили: “Наша позиція незмінна: ніякої чупакабри не існує! Тварини, про яких йде мова, — це всього лише лисиці і собаки з каліцтвами, мутаціями. Тобто у розвитку дитинчати стався збій, цей процес не рідкість у тваринному світі. Особливо тоді, коли стан екології жалюгідний”, — каже вчений секретар інституту зоології Вікторія Іванова.

За минулу п’ятирічку очевидці нападів “чупакабр” по-різному описують силу цього звіра. Але більшість селян-очевидців розповідають, що ця тварина може зламати дерев’яні і навіть залізні клітки, робити підкопи під землею, чіплятися і переміщатися по невеликим виступам на вертикальних стінах. У деяких випадках (наприклад, у Рівненській області) селяни розповідали, що невідомий звір міг підстрибувати до рівня плечей дорослої людини, нагадуючи тим самим нібито маленького кенгуру з довгим хвостом.


Джерело.