Здоровий серед божевільних: Крим як маленький Радянський Союз

Мустафа Джемілєв повідомив про переведення заступника глави Меджлісу Ільмі Умерова до психіатричного диспансеру і це – аж ніяк не нова методика кремлівської влади.

im578x383-crim-nash_krymr.org
Той же Джемілєв не може не пам’ятати, як багато дисидентів радянських часів були на примусовому лікуванні в психіатричних лікарнях тільки тому, що не погоджувалися з авантюрною і людиноненависницькою політикою комуністичного режиму. Психіатрія – каральна психіатрія – була одним з методів розплати з інакодумцями.

Чесний психіатр ризикував відправитися за пацієнтом: так, наприклад, був репресований легендарний український правозахисник Семен Глузман. Був навіть вигаданий антинауковий діагноз “уповільнена шизофренія” – користуючись ним, можна було утримувати в лікарнях абсолютно здорових людей. І за допомогою медикаментів калічити їх.

Те, що відновлення цієї методики починається саме з Криму мене не дивує. Захоплений півострів перетворюється – з точки зору репресій – в копію Радянського Союзу. На території самої Росії – за винятком Чечні, зрозуміло – суди і силовики ще змушені дотримуватися видимості законності, рахуватися із запитами адвокатів, реагувати на увагу медіа.У Криму нічого подібного немає. Судову систему після російської анексії практично знищено. Силовикам дозволено все. Росія діє в Криму саме як на окупованій території.

Але, з іншого боку, те, що Умерова можуть спробувати оголосити божевільним – це ще і визнання кримською владою і російським режимом в цілому свого безсилля. Один з лідерів кримськотатарського народу не здійснив ніяких злочинів. Злочини якраз здійснюють ті, хто брав участь в окупації і анексії Криму, хто служить бандитському режиму Аксьонова та бере участь в знущанні над правом.

Психічна хвороба – це віра в те, що твої злочини залишаться безкарними. Що Росія прийшла на чужі землі назавжди. Що режим Путіна вічний. І що можна робити все, що завгодно, заради збагачення.

Читайте також:  В Україні починається демобілізація бійців АТО

Той, хто так думає, дійсно позбувся залишків розуму і його потрібно лікувати. А ось Ільмі Умеров – абсолютно здорова людина. Здорова серед божевільних.

 

за матеріалами http://espreso.tv

http://znaj.ua

bdzhola.com