Зверніть увагу на колір шкіри: про що розкаже сіруватий відтінок?

Більшість хвороб або уражень внутрішніх органів можна діагностувати за зовнішнім виглядом людини, і шкіра обличчя і шиї – найкраща підказка.

f56df9accf5ab7ed6fe31adfe4cbda08

Зрозуміло, ставити остаточний діагноз виходячи виключно зі стану шкіри і її кольору можна, але шкіра обличчя здатна підказати на які внутрішні органи варто звернути увагу і якого лікаря відвідати в першу чергу.

Перш за все, варто враховувати, що у кожної людини різний відтінок шкіри і тому в такій “діагностиці” можливі різні варіанти, плюс до цього шкіра може ситуативно реагувати на ті чи інші ситуації – стреси, недосипання, зловживання сонячними ваннами, шкідливі звички, переїдання або інтенсивна випивка напередодні і т. д.

«Але якщо колір обличчя став неоднорідним, виглядає неприродно і некрасиво, варто взяти дзеркало побільше і уважно все розглянути. Обличчя дає нам дрібні підказки про те, на які проблеми зі здоров’ям варто звернути увагу», – каже лікар Вікторія Савицька.

Занадто блідий колір обличчя, з синіми прожилочками біля скронь часто свідчить про анемію. У такому випадку варто здати аналізи і за їх результатами звернутися до лікаря, який ймовірно пропише вам комплекс полівітамінів і ін’єкції заліза.

Сіруватий або синюшний відтінок можуть сигналізувати про проблеми з серцем, особливо варто поспішити до лікаря, якщо синява посилюється при фізичному навантаженні або сильному хвилюванні, – цей стан може характеризуватися як досить небезпечний.

При хворобах печінки шкіра часто набуває жовтуватого відтінку, про такі ж проблемт свідчать і судинні «зірочки». А нерівномірне почервоніння, яка посилюється біля шиї, є ознакою підвищеного тиску.

Самоогляду вимагає також шия. Якщо останнім часом, як вам здається, вона збільшилася, варто негайно бігти до ендокринолога – має місце захворюваннях щитовидної залози.

Читайте також:  Вчені навчили смартфони діагностувати рак

Якщо на шиї стали з’являтися дрібні прищики, потрібно перевірити роботу шлунково-кишкового тракту і пройти консультації у гінеколога (можливі проблеми репродуктивної системи).

Пігментні плями сигналять про те, що варто перевірити роботу надниркових залоз. Також такий симптом може свідчити про захворювання жовчного міхура або про наявність паразитів.


Джерело.