Штайнмаєр повідомив про підготовку “нових правил” перемир’я в Донбасі

Зустрічі міністрів закордонних справ “нормандському форматі” відновляться не раніше кінця вересня.
83608

До кінця вересня буде підготовлено документ, що передбачає “нові правила” перемир’я в Донбасі, повідомив міністр закордонних справ ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр під час візиту до Осло у неділю, 4 вересня.

За словами голови МЗС Німеччини, даний документ позвоит відновити зустрічі міністрів закордонних справ “нормандському форматі”, передає Deutsche Welle.

“Ми працюємо з ОБСЄ над новими правилами для збереження перемир’я. Зараз ми зайняті підготовкою, що дозволить незабаром знову провести зустріч на рівні міністрів”, – уточнив дипломат. Штайнмаєр додав, що підсумковий документ буде підготовлений протягом декількох тижнів.

Подробиць про зміст документа міністр озвучувати не став. Очільник МЗС ФРН в черговий раз висловив незадоволення поточним станом процесу імплементації Мінських домовленостей, назвавши рівень безпеки в ОРДЛО “недостатнім”.

Тристороння контактна група із врегулювання ситуації в Донбасі констатувала, що режим припинення вогню, що діє з першого вересня, дотримується всіма сторонами, а також прийшла до угоди про необхідність його зміцнення.

Як повідомлялося раніше, російсько-терористичні війська, що окупували окремі райони Донбасу, в цілому, дотримуються режиму припинення вогню і не здійснюють обстрілу позицій ВСУ з забороненої Мінськими угодами зброї. В той же час, противник використовує перемир’я для підготовки до ведення в зоні АТО диверсійно-розвідувальних дій та прихованого мінування місцевості.

Читайте також:  У світі Новий рік святкують зовсім не так, як у нас

Джерело.