Аргентинський бункер нацистів виявився вигадкою преси

Археолог розповів, що докази зв’язку цих споруд з нацистами – вкрай хиткі.

1599678
Імовірний бункер нацистів в Аргентині виявився добре відомими руїнами XVIII століття, пише The Guardian з посиланням на археолога Даніеля Шавельзона, який розповів про відкриття аргентинській газеті Clarin. Він стверджує, що його спекулятивні міркування про нацистів преса сприйняла як науковий факт.

Ці руїни відомі вже багато десятиліть. Вони є руїнами одного з численних єзуїтських поселень, що існували на кордоні сучасних Аргентини та Парагваю в XVII – XVIII століттях.

Археологічна сенсація: виявлене легендарне “Біле місто” золота

Ще десять років тому на стежці до руїн місцеве управління з туризму встановило табличку із зазначенням про їхнє єзуїтське походження.

Археолог розповів, що докази зв’язку цих споруд з нацистами – вкрай хиткі.

“Ми знайшли кілька німецьких монет часів Другої світової війни”, – повідомив археолог.

Але пригорщі монет недостатньо для підтвердження секретного плану ВПС з евакуації нацистської верхівки до Південної Америки, про який розповів учений.

“З мого боку це було виключно спекулятивним міркуванням. Преса підхопила цю ідею і роздула її”, – заявив Шавельзон.

Факт наявності німецьких монет в провінції Місіонес є не таким вже вражаючим, якщо згадати про те, що там проживає одна з найстаріших і найбільших громад німецьких іммігрантів, які прибували до Аргентини на початку 20 століття.

Литовський пенсіонер перетворив бункер антирадянських повстанців на музей

Аргентина дійсно приймала тисячі колишніх есесівців та інших гітлерівських функціонерів, але робила це абсолютно легально.

У 1945-1950 роках президент Хуан Перон особисто відправляв до Європи спеціальні місії з вивезення гітлерівців, яким загрожувало кримінальне переслідування.

Однак колишні нацисти селилися в комфортабельних особняках Буенос-Айреса, а не в бункерах в болотистих джунглях.

Читайте також:  «Око неба»: у Китаї запрацював найбільший у світі радіотелескоп