Півтори тисячі автомобілістів можуть втрати гаражі через незаконні оборудки із землею (ФОТО)

Будівельні та земельні скандали в Івано-Франківську – не рідкість, та на жаль вони стають усе частішими. Один із таких отримав своє продовження сьогодні, 11 вересня у гаражному кооперативі «Сокіл», що знаходиться за адресою вулиця Вовчинецька 225.

dsc00039_14736086005

Учасники кооперативу  уже багато років шукають справедливості у конфлікті з Ярославом Каспруком – директором ВАТ «Родон» (тепер ДП СКБ «Орізон» (деревообробне виробництво) — виготовлення євро вікон і міжкімнатних дверей по повному технологічному циклу). За словами кооператорів пан Каспрук спільно з сільською радою с. Вовчинці незаконно отримав у свою власність земельну ділянку розміром 6 гектарів на якій розташований гаражний кооператив «Соколи». За даним фактом прокуратурою області відкрито кримінальне провадження у рамках якого було проведено земельну експертизу та встановлено, що земля була продана за заниженою вартістю – всього за 1,5 мільйони гривень, при ринковій вартості у 9 мільйонів, та без дотримання відповідних норм і не проводячи  аукціону, який по закону повинен відбуватися у подібних випадках. Як наслідок – до кримінальної відповідальності було притягнуто експерта земельної комісії Вочинецької сільської ради який дозволив незаконну оборудку.

На даний момент обласна прокуратура подала позов до господарського суду Івано-Франківської області з проханням скасувати рішення Вочинецької сільради про продаж земельної ділянки на якій розташований гаражний кооператив «Соколи».Розгляд справи призначено на 28 вересня 2016 року.

Сьогодні ж члени гаражного кооперативу організували збори-зустріч на які запросили міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа та керівника земельної комісії Івано-Франківської міської ради. Громада кооперативу хотіла дізнатися від мера чому їхня справа не просувається, адже петиція на сайті міської ради була зареєстрована ще на початку 2016 року, а відповідь на неї підписана заступником міського голови Олексієм Кайдою була отримана ще в травні цього року, де зазначалось, що дане питання буде розглянуто на черговій сесії міської ради.

Читайте також:  Тарифи на ритуальні послуги у Франківську: яких змін слід очікувати?

На жаль, представники влади зустріч проігнорували. Невже теперішня влада, як і попередня під керівництвом Віктора Анушкевичуса, спільно з нотаріусами та депутатами сільської ради Вовчинців не побачила на земельній ділянці 1500 приватизованих гаражів?

За результатами зборів власники гаражів прийняли рішення 28 вересня о 10:30 іти з пікетом під господарський суд івано-франківської області, що по вул. Шевченка 16. Та чи відбудеться цей пікет? Адже на збори прийшло всього декілька десятків людей, в основному – похилого віку, хоча власниками гаражів є більш ніж півтори тисячі сімей. Також на зустрічі голова гаражного кооперативу заявив що членські внески справно сплачує лише третина власників, а є і такі, що не платять уже роками і з такими темпами скоро кооператив не зможе навіть сплатити рахунки за електроенергію. Схоже, що більшості членів гаражного кооперативу байдужа його доля.

DSC00047DSC00049DSC00077DSC00078DSC00080DSC00082DSC00083DSC09999


Джерело.