У мерії не приховують – здорожчання проїзду у маршрутках буде

Франківські перевізники знову шантажем вимагають підняття тарифу на проїзд.  І, на жаль, свого вони доб’ються.

marsh2

Про це в коментарі кореспонденту Фіртки зазначив директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак.

“Звісно, п’ять гривень не буде, але 3,5 грн. – 4 грн. отримають. Система перевезень, яка свого часу була створена в місті, зробила і владу, і мешканців залежними від перевізників. Перевізників, для яких головною метою діяльності є не забезпечення якісних перевезень у місті, а отримання прибутку.І коли прибутки знижуються, вони починають замість 15 оборотних рейсів робити 8, коли є пасажири. А в інші години з’їжджають, бо не рентабельно, – розповідає Смушак. – Їх не хвилює, що, можливо, десь о 21 годині хтось на морозі вже годину очікує на автобус на зупинці щоб доїхати додому. А коли прибутки ще більше знижуються, вони йдуть у виконком і шантажем вимагають підняти тариф, інакше влаштують у місті транспортний колапс”.

За словами головного комунальника міста, не можна було віддавати ринок 180-и перевізникам-заробітчанам. У місті має бути одне підприємство-оператор.

“Виключно комунальне підприємство. “Електроавтотранс”. Йому мають належати всі маршрути в місті, має друкувати і продавати квитки, проїздні. Більшість маршрутів воно має закривати своїми автобусами та тролейбусами, а там, де немає своїх, наймати підприємців з автобусами і платити їм сталу суму і контролювати, щоб вони її відробляли, виконуючи рейси за визначеними графіками. Такий підприємець має їхати 15 рейсів, незалежно від того чи є пасажири, чи пасажирів немає. Тому що автобус має бути у визначену годину. До речі, минулого року, було прийняте рішення сесії міської ради про поступову передачу всіх рейсів КП “Електроавтотранс”, але чи буде воно виконане в повному обсязі, – велике питання”, – каже службовець.

Смушак наголошує, що наразі у Франківську лоббі перевізників надзвичайно потужне і “курку, яка несе золоті яйця”, ніхто з них так просто не віддасть.

Нагадаємо, минулого тижня франківські перевізники збиралися у мерії і вимагали у влади підвищити вартість проїзду у громадському транспорті міста до 5 гривень.

Попередньо, на 16 березня запланували провести громадські слухання.

Наразі, вартість проїзду становить 2,75 грн.

загрузка...