“Не думаю, що на сході хтось так само допомагав би західнякам”, – Остап Дроздов у Франківську

У середу, 19 жовтня, в Івано-Франківську відбулася зустріч з відомим журналістом, ведучим авторської програми “Прямим текстом” телеканалу “ZIK” Остапом Дроздовим. Провели круглий стіл на тему: “Сталий розвиток прав і свобод переселенців з Південного Сходу в Івано-Франківській області”.

14647244_639641389530465_1618811007_o

Олександр Фомічов, юрист  і правозахисник, каже, що за останніми даними, на Прикарпатті є 4600 переселенців з південно-східних областей.

“Люди мають багато проблем, адже більше гуманітарної допомоги надають тим областям, які ближче до зони конфлікту. Так, у Харківській області таких людей 10 000”, – каже Фомічов.

Остап Дроздов говорить, що переселенці повинні мати власну відповідальність за те, що з ними сталося, бо не всі це розуміють. Кожен переселенець має бачити свою роль у трагедії, а не звинувачувати когось іншого.

“Коли почалася хвиля переселення, я написав статтю “Біженці чи втікачі?”. Я розділяю ці два поняття, – каже Дроздов. – Частина тих людей несе відповідальність і задумується над тим, яким був Схід, коли вони там жили. Кожен із них причетний до того, що сталося з Донбасом за останні роки”.

Зараз є багато організацій, які займаються переселенцями, допомагають їм. За словами Дроздова, Західна Україна – регіон, перед яким хочеться зняти капелюха, адже тутешні мешканці проявили благородство, приймаючи переселенців, інші могли б цьому повчитися.

Остап Дроздов каже, що біженці отримують хорошу гуманітарну допомогу і їм нема на що скаржитися.

“Якби мені довелося тікати і переселятися на Схід чи у Крим, то не думаю, що там хтось так само допомагав би західнякам. Кожна людина має розуміти, що їм тут раді і готові допомогти”, – говорить Дроздов.

Ці слова викликали обурення у переселенців, бо вони так не вважають. Кажуть, що вони не біженці, які приїхали в гості. Пояснюють, що вони – українці, які живуть на своїй Батьківщині і не потрібно казати, що вони приїхали на чужу землю.

“Мій меседж такий: визнайте свою вину і відповідальність за цю поразку. Подивіться у дзеркало і скажіть самому собі – я причетний до того, що сталося на Сході. Я не хочу чути у своєму рідному Львові російську мову частіше, ніж українську. Україна не є однаковою”, – додав Дроздов.

Біженка з Донбасу Ірина Магрицька зазначила, що, живучи на Донбасі, говорила українською. Каже, має великий творчий доробок, викладала українською, часто возила своїх студентів до Західної України. Ще до війни, за її словами, боролась проти радянської ментальності і відстоювала Україну.

“Я не привезла сюди ненависть і російську мову. Я приїхала сюди рік тому, мені допомогли, – каже Магрицька. – Але не потрібно називати усіх людей сепаратистами й не патріотами. Бути патріотом на Галичині і на Донбасі – різні речі. Саме на Західну Україну приїхали патріоти, які хочуть жити у вільній Україні. Ми є українцями”.

Читайте також:  У Франківську собака бійцівської породи напав на інспектора “Муніципальної варти” (фото)

Джерело.

загрузка...