Небезпечна епідемія грипу в Україні – наслідки смертельні

Небезпечна епідемія грипу в Україні – наслідки смертельні

Якщо вчасно не помітити симптоми вірусу, це може призвести до летального випадку

385194145-756x425

Вірусна пневмонія була названа найнебезпечнішим ускладненням грипу типу “А”, спалах якого очікується цієї осені в Україні.

Саме запалення судин легенів може призвести до смерті пацієнта, кажуть медики. “При вірусной пневмонії уражається не легенева тканина – уражаються судини. Це не власне пневмонія – це васкуліт, запалення судин легенів. При цьому порушується газообмін в легенях, вони відключаються від газообміну, припиняється доступ кисню. І саме це викликає смертельні випадки. Це характерно саме для “каліфорнійського”, або “свинячого” грипу”, – розповіла терапевт Рита Гофман

Щоб вчасно діагностувати вірус, лікар рекомендує при перших ознаках зробити експрес-тест на грип штаму “А”.“У разі його підтвердження, негайно звернутися за медичною допомогою – викликати додому лікаря або навіть швидку допомогу. Ці ознаки такі: “Температура під 40, страшний головний біль, сльозяться очі. Особливо, якщо голос сів і швидко починається кашель – це не характерно для звичайного грипу”, – сказала медик.

Зазначимо, що вакцинацію від грипу напередодні епідемії рекомендовано зробити таким категоріям “ризику”: хворим на цукровий діабет, вагітним жінкам, які страждають від ожиріння, від серцево-судинних захворювань, “дуже літнім людям, а також молодим людям від 25 до 35 років, оскільки подібні ускладнення часто бувають і у них.

Читайте також:  Іванофранківці закидали Яценюка помідорами (фото+відео)

Джерело.