У Франківську з’явився новий мурал (ФОТО)

8 жовтня в Івано-Франківську відбулась зустріч з українським художником Сергієм Радкевичем з нагоди реалізації художником роботи «Фраґменти візуальної маніпуляції».

DSC_4669

«Фраґменти візуальної маніпуляції» – це мурал розміром 11×9 метрів, створений на фасаді підстанції Теплокомуненерго за адресою вул. Сахарова, 30 А. Під час зустрічі куратор проекту «Франківський вуличний малюнок», в рамках якого створюється мурал, Віталій Грех розповів про творчі практики Сергія Радкевича, стилістику його роботи та головні теми, з якими працює художник. Роботи Сергія Радкевича, створені в публічному просторі, балансують між сучасним розписом та ґрафіті. Вони змінюють значення простору, який піддається інтервенції. Теми, з якими працює художник, беруть свій початок у релігійній іконографії. Сергій Радкевич поєднує геометричні форми та богословський зміст для створення сучасного духовного контексту у абстрактній формі. Він використовує площини будинків, трансформуючи їх у якості духовно значимого простору.

Сергій Радкевич розповів про свою роботу у Івано-Франківську. «Фраґменти візуальної маніпуляції» – це рефлексія на ті події, які відбувались довкола теми муралів у Івано-Франківську у 2016 році.

«Якби тут не відбулась дискусія довкола муралів, я б не малював тут цю роботу», – коментує Сергій Радкевич.У цій роботі художник використовує три різних техніки, з якими працював останні три роки – це іконописний, реалістичний та графічний стиль. Така комбінація  естетичних пластів також відсилає до контексту дискусії довкола муралів – використання різних технік має сподобатись широкому колу глядачів. Одним сподобається графічна стилістика, іншим – реалістична, а комусь – їхнє поєднання. В такий спосіб художник робить спробу маніпулювати контекстом та глядачем.

«Для мене візуальна пластика – це жонглювання. Коли художник володіє максимальною кількістю пластик – він як жонглер, який може маніпулювати середовищем. Три різні стилістики мають задовольнити всі групи населення».

На роботі також зображено графік, який відображає рівень зацікавленості роботою містянами – наскільки часто до художника підходили мешканці міста, чи спілкувались з ним і які запитання задавали.

Читайте також:  В Івано-Франківську трапилась чергова ДТП

Проект муралу реалізується ініціативою «Відкритий Вуличний Малюнок» спільно з платформою «Тепле Місто», за ґрантової підтримки громадського ресторану Urban Space 100, а також за підтримки готелю «Надія», ресторації «Кухня» та магазину «Малярний дім».

DSC_4453

DSC_4475

DSC_4528

DSC_4530

Довідка:

Сергій Радкевич народився 1987 року у Луцьку. Закінчив відділення монументального живопису Львівської національної академії мистецтв. Його творчі пріоритети – монументальний розпис, стріт-арт, живопис, графіка. У своїх практиках художник працює з сакральними образами, які виносить поза сакральні об’єкти. Сергій є одним з організаторів стріт-арт фестивалю Black Circle Festival. Лауреат другої спеціальної премії PinchukArtPrize 2012 року.  Живе і працює у Львові.

Джерело.

загрузка...