“Інтертелеком” звинувалити у роботі на спецслужби РФ. Вилучається обладнання

В офісах українського CDMA-оператора “Інтертелеком” у п’ятницю, 11 листопада 2016 року, проходять обшуки, повідомляє “Економічна правда”.

“Вилучаються комп’ютери, техніка, документи. Весь персонал відсторонений від роботи. Силовики збираються відключати основне обладнання, що призведе до падіння всієї мережі” Інтертелекому “, – пише видання.

Як зазначається, обшуки проводять співробітники Служби безпеки України.

“Нас звинувачують ні багато, ні мало, в тому, що ми сприяємо спецслужбам Російської Федерації в здійсненні прослуховування і моніторингу, абонентів України, причому не тільки своїх, але і всіх операторів”, – заявив генеральний директор компанії “Інтертелеком” Борис Акулов.

За його словами, “звинувачення є абсолютно абсурдними й побудованими на припущеннях деяких фахівців про те, що таке може бути”.

“Саме подібні припущення стали підставою для візиту в офіс компанії силовиків. Я звернувся до президента, генерального прокурора і начальника СБУ і повідомив, що компанія не перешкоджає проведенню слідчих дій”, – сказав гендиректор.

“Ми зараз не говоримо про відсутність будь-яких фактів, які дозволили проведення сьогоднішньої акції, це буде йти в розвиток. Сьогодні нас хвилює єдине: ми надали співробітникам СБУ і слідству всі необхідні матеріали для того, щоб зняти підозру в тих злочинах, які нам інкримінуються”, – зазначив Акулов.

За його словами, для того, щоб можна було отримати вичерпну інформацію про діяльність компанії, експертам, які прибули зі співробітниками СБУ, було надано повний доступ до всіх файлів, матеріалів і консолей компанії.

Він додав, що є судове рішення, в якому викладені деякі факти і доступ до інформації компанії допоможе їх прояснити.

“Найголовніше, що зараз настала фаза проведення розслідування, коли фахівці, експерти вже близькі до висновку про те, що ті звинувачення, які містяться в цьому рішенні не спроможні”, – заявив Акулов.

Читайте також:  У дворі в центрі міста безхатьки влаштували вогнище антисанітарії (ФОТО)

609504_20161111222836

“Керівниками слідчої групи приймаються рішення про те, щоб вилучити основне технологічне обладнання, яке призведе до відключення всієї мережі в масштабах всієї України”, – підсумував гендиректор.

Перед цим СБУ повідомило про перекриття несанкціонованого каналу зв’язку з тимчасово окупованим Кримом та фейковою “ПМР”, який, можливо, контролювали спецслужби РФ: “Правоохоронці встановили, що одне з українських підприємств телекомпослуг передало у користування російським провайдерам частину свого обладнання та мережі в анексованому Криму”.

На думку фахівців СБ України, через протиправні дії службовців цього підприємства російські спецслужби нібито отримали можливість для несанкціонованого втручання в роботу телекомунікаційних мереж українських операторів зв’язку.

Водночас назва задіяної у цій схемі компанії не наводилася.


Джерело.