Гроші не пахнуть. Хто наживається на смітті на Прикарпатті? – розслідування (відео)

Після трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом, про проблему відходів заговорила вся країна. Ще б! Загальна площа сміттєвих полігонів становить 7% від території всієї країни – це як Івано-Франківська та Тернопільська область разом. Навіть на Прикарпатті, яке асоціюється зі свіжим повітрям та хвойними лісами, тхне смітником.

nkontrol_frank_1111-735x400

Найбільший полігон в області розкинувся всього за кілька кілометрів від обласного центру – у  Рибному. Село, яке колись славилося багатством місцевих водойм, нині задихається від смороду, передає Народний контроль.

Для когось біда, а для когось немалий заробіток. На полігоні у Рибному існує ціла республіка ромів, які сортують вторсировину і з цього живуть. У цивілізованих країнах вже десятиліттям працюють сортувальні лінії, та у Рибному про таку тільки мріють.

Врятувати Франківщину від сміттєвого апокаліпсису готові іноземні інвестори. Та їхні проекти побудови сміттєпереробних заводів губляться у довгих чиновницьких шухлядах.

Журналісти «Народного контролю» провели розслідування та довідалися, кому невигідно, щоб зі сміттям на Прикарпатті поводилися як у всьому цивілізованому світі? Хто блокує побудову сміттєпереробного заводу? Скільки ще часу існуватиме сміттєвий полігон під Франківськом, та що буде, коли закінчиться термін експлуатації відхідника?

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також:  Агресія Путлера змусила українців змінити цілі, переорієнтуватися на збереження України

Джерело.