5G до 2020 року: в Україні почали розробляти нове покоління зв’язку

Нове покоління зв’язку 5G Україна планує почати впроваджувати одночасно з Європою, а з’явитися воно може вже до 2020 року.

Повідомляється, що оператор мобільного зв’язку lifecell буде займатися розробкою 5G зв’язку спільно з компаніями-виробниками обладнання для мереж зв’язку Ericsson і Huawei, з якими було підписано декларацію.

5G-copia

Заступник глави адміністрації президента України Дмитро Шимків, який був присутній під час підписання листа-декларації, назвав такий крок важливим для України.

Він зазначив, що остаточні специфікації 5G в світі ще не затверджені, але відомо, що швидкість затримки сигналу в 5G-мережах буде зведена до мінімуму. Він вважає, що для країн, які хочуть побудувати цифрову економіку, важливо включитися в процес розвитку 5G ще на ранньому етапі.

Голова Національної комісії, що здійснює регулювання у галузі зв’язку та інформатизації, Олександр Животовський підкреслив, що Україна повинна йти в ногу з Європою по впровадженню нового покоління зв’язку.

“Раніше технології зв’язку в Україні впроваджувалися з великим відставанням від решти світу, тому що ніхто ніколи не планував їх впровадження заздалегідь. У питаннях впровадження 5G ми хочемо йти в ногу з Європою і сподіваємося запустити зв’язок п’ятого покоління до 2020 року”, – повідомив Животовський.

Підписанти декларації про співпрацю відзначають, що на першому етапі робота з розвитку 5G полягатиме в консультаціях, обміні досвідом та інформацією, а в подальшому компанії розраховують за підтримки держави провести перші тести технології в Україні.

Читайте також:  Сутички у Перемишлі: польські хулігани напали на марш українців

Джерело.