Скільки буде коштувати долар в Україні після Нового року

Експерти впевнені, що до кінця поточного року курс національної валюти в Україні може досягти позначки в 27 гривень за долар, а вже в наступному році американська валюта подорожчає до 30 гривень
В Україні до кінця цього року курс долара по відношенню до гривні буде коливатися в межах 26,5-27 гривень за долар, впевнені економісти. Незначні зміни очікуються у зв’язку з новорічними святами – українці будуть активніше продавати долари, проте істотно на валютний ринок це не вплине. Про це пише week-end.

b03c8410679f14b01a2e46cd21b665de

Наступного року через боргові навантаження і необхідність імпортувати блакитне паливо в Україні можуть виникнути проблеми з валютою, вважають експерти, однак на даний момент ситуація залишається стабільною.

Що загрожує українській валюті в наступному році

Україна може залишитися без кредитів. За оцінками виконавчого директора фонду Блейзера Олега Устенко, Україні в наступному році на покриття дефіцитів рахунку поточних операцій, бюджету країни, обслуговування державного боргу та ін. потреби знадобитися від семи до десяти мільярдів доларів. Основні джерела валюти – іноземні інвестиції і зовнішнє запозичення. Якщо співпраця з МВФ в 2017-му призупиниться, Україна залишиться без важливого джерела валютних надходжень.

У наступному році, якщо Україна не продовжить співпрацю з МВФ, це означає, що інституційного фінансування вона не отримає ні від ЄС, ні від Світового банку, ні від європейських інституцій. Навіть перебуваючи в стані співпраці з МВФ, в України можуть виникнути проблеми з отриманням кредитних гарантій від США. Три рази по одному мільярду кредитних гарантій від Мінфіну США ми вже отримували.- розповідає Олег Устенко.

У такій ситуації НБУ, на думку експерта, буде використовувати свій золотовалютний резерв, який на даний момент знаходиться на рівні 15.3 мільярдів доларів.

Читайте також:  Розкрадання 22 мільярдів: СБУ надала докази причетності Порошенка до злочинної організації

До слова, найбільше на гривню «тисне» боргове навантаження. За оцінками Національного банку, в наступному році на обслуговування держборгу доведеться витратити 2,7 мільярда доларів.

За словами Олега Устенка, головна причина можливого призупинення співпраці з МВФ – зупинка реформ і помилки влади.

Крім того, негативно вплинути на валютний ринок може будь-яка політична дестабілізація. Це може привести до девальваційних очікувань економічних агентів – вони почнуть скуповувати долар і виникне дисбаланс на ринку.

Монетарна політика США.

На гривню, як вважає старший аналітик «Альпарі» Вадим Іосуб, вплине ще один потужний зовнішній фактор – 13-14 грудня Комітет з відкритих ринків ФРС прийме рішення, що стосуються монетарної Політики США.

З імовірністю, близькою до 100% (саме так її зараз оцінюють ринки) буде не тільки прийнято рішення підвищити ставку по долару, але і прозвучать якісь обіцянки з приводу її зростання у наступному році.-упевнений експерт

Дане рішення призведе до того, що курс долара істотно виросте по відношенню до інших валют, в тому числі і до гривні.

Курс американської валюти в цьому році наблизиться до позначки 27 гривень за долар, вважає Олег Устенко. При цьому на початку наступного року ситуація кардинально не зміниться.

За оцінками експерта, до кінця 2017 року гривня подешевшає до 30 гривень за долар. «Курс буде знаходиться без серйозних потрясінь – до 30 гривень до кінця року», – говорить експерт. При цьому Олег Устенко відзначає, цей сценарій може «розхитати», наприклад, політична криза. У такій ситуації прогноз може бути менш оптимістичним.

З думкою свого колеги погоджується президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Швидше за все, до кінця року курс буде в районі 27 гривень за долар. Може бути, буде коливання 20-30 копійок в більшу або меншу сторону, але це нормальне явище. На початку наступного року може бути істотне зростання курсу. Потрібно буде обслуговувати державний борг, це позначається. І, відповідно, буде закупівля газу імпортного, це теж відіб’ється. Тут можливе якесь зростання.- розповідає економіст.

Читайте також:  Психолог порадила, які подарунки дарувати на Новий рік близьким і друзям

На святах українці, як правило, більше продають валюту, однак суттєво на ситуацію це не вплине, впевнений президент Українського аналітичного центру.

Український валютний ринок відчуває себе досить збалансовано, а плаваючий курс допомагає абсорбувати зовнішні шоки, вважає Вадим Іосуб. Внутрішньоекономічних шоків, здатних сильно вплинути на курс гривні, до кінця року аналітики «Альпарі» не очікують. В таких умовах офіційний курс гривні збережеться до початку наступного року в діапазоні 25,5-26 гривень, а на готівковому ринку – в межах 26-27 гривень, прогнозує експерт.

Якщо ж 12 грудня в США приймуть рішення підвищити ставку по долару, гривню чекає девальвація, Вадим Іосуб вважає.

Гривня при такому розкладі не стане винятком, і в цьому випадку до кінця року офіційний курс може підвищитися до 26,5 гривень, готівковий курс – до 27,5 гривень. Сам фактор Нового року ніяких сюрпризів для валютного ринку не принесе, і курс на початку 2017 року не буде сильно відрізнятися від значень кінця поточного року.

– розповідає експерт.

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...