Російський уряд розгляне питання знижки на газ для України

У Москві отримали прохання Єврокомісії розглянути знижку на газ для України.

1602968
Уряд Російської Федерації найближчим часом розгляне питання можливих знижок на газ для України. Про це у понеділок, 30 березня, заявив міністр енергетики РФ Олександр Новак. Він зазначив, що його відомство одержало звернення від Єврокомісії з проханням розглянути питання про надання Україні знижки на газ в межах митного збору. “Уряд найближчим часом підготує рішення і це питання розглянуть”, – зазначив російський посадовець, слова якого наводить інформагенція “Інтерфакс”.

Новак уточнив, що прохання, підписане заступником голови Єврокомісії Марошем Шевчовичем, надійшло до російського міненерго 27 березня.

Напередодні керівництво державної української компанії “Нафтогаз України” направило листа до “Газпрому” з проханням ініціювати процедуру з надання знижки на російський газ. “По суті, йдеться про надання знижки, яка діяла протягом п’яти місяців з початку листопада до 31 березня”, – зазначив російський міністр.

Знижку для України хоче і сам “Газпром”

Водночас у понеділок, 30 березня, “Газпром” сам звернувся з письмовим проханням до уряду Російської Федерації щодо надання Україні знижки на російський газ. Про це повідомив голова правління “Газпрому” Олексій Міллер. “На даний час ми вважаємо тримісячний строк оптимальним”, – зазначив він. Міллер також додав, що однією з головних причин для надання такої знижки його компанія вважає “високу динаміку зміни цін на газ на зовнішніх ринках”.

Крім того, за словами представника “Газпрому”, питання про надання знижки на газ для України перебуває “у винятковій компетенції уряду Російської Федерації”, – йдеться у повідомленні “Інтерфаксу”.

Джерело: Українська служба DW

Читайте також:  Польща запроваджує нову систему реєстрації на візу у шести містах України

Шукайте деталі в групі Facebook

загрузка...