Євро може показати максимальне квартальне падіння до долара в історії

100-euro-

Курс євро до долара США знижується у вівторок через відсутність яких-небудь зрушень у переговорах Греції з кредиторами.

При цьому єдина європейська валюта в січні-березні, найімовірніше, зафіксує рекордне квартальне падіння по відношенню до долара за свою історію у зв’язку із запуском програми кількісного пом’якшення Європейським центральним банком в спробі підтримати зростання економіки і зупинити дефляцію. Зниження курсу євро з початку року перевищує 11%.

Слабшу динаміку серед 17 основних світових валют продемонстрували в цьому році тільки бразильський реал (-18% до долара) і датська крона. При цьому найбільш сильний підйом показав швейцарський франк, що подорожчав на 2,2%.

Євро в 15:21 по Києву коштував $1,0772 у порівнянні $1,0833 на закриття північноамериканського ринку в понеділок.

Єдина європейська валюта торгується на рівні 129,07 ієни проти 130,08 ієни днем раніше. З початку року вона втратила 11% – найбільше квартальне зниження з вересня 2011 року.

Інвестори побоюються, що переговори Греції з європейськими кредиторами про виділення додаткових коштів в рамках узгоджених кредитних програм потерплять крах.

“Ринки стають все чутливіші до грецького питання”, – відзначив валютний аналітик Bank of America Merrill Lynch в Токіо Сусуке Ямада.

“Ринок ігнорує поліпшення фундаментальних факторів в єврозоні та більше фокусується на політичних розбіжностях”, – вважає глава відділу валютної аналітик Canadian Imperial Bank of Commerce в Лондоні Джеремі Стретч.

Курс долара США знизився вдень у вівторок до 119,86 ієни з 120,07 ієни на закриття торгів днем раніше.

Читайте також:  Парламент Греції схвалив необхідний для отримання фіндопомоги законопроект