Податківці Івано-Франківщини допомогли офіційно працевлаштуватися майже 1700 найманим особам

З початку року, за результатами заходів проведених податківцями Прикарпаття спільно з іншими контролюючими органами, роботодавці оформили належним чином трудові відносини з 1694 громадянами.
Також свою підприємницьку діяльність зареєстрували 188 фізичних осіб. Про це повідомили в управлінні податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Івано-Франківській області.

55f6c2ed601a1-b-photo

Завдяки заходам з легалізації праці нелегальних працівників бюджет додатково отримав 73,2 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 139 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Новозареєстровані підприємці сплатили до бюджету більше 57,4 тис.грн. податкових платежів.

Також за січень-листопад працівниками фіскальної служби проведено перевірки 28 фізичних осіб-підприємців та 21- юридичних осіб з питань виявлення фактів ухилень від оподаткування різного виду виплат, заробітної плати, видачі її за рахунок “тіньових” коштів. За їх результатами донараховано 3463,9 тис. грн., в т. ч. 2427 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Податківці звертають увагу суб’єктів господарювання на посилену відповідальність за порушення норм трудового законодавства. Зокрема, у разі допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення робітника на неповний робочий час, у разі якщо він фактично працює повний робочий час, або якщо виплати здійснюються без нарахування й сплати єдиного внеску та податку на доходи фізичних осіб до роботодавців застосовуються штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних зарплат на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Посилено й адміністративну відповідальність посадових осіб суб’єктів господарської діяльності. Зокрема, згідно нової редакції статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення посадові особи (юридичні та фізичні особи-підприємці), які використовують найману працю, караються штрафом від 500 до 1000 н.м.д.г. (від 8500 до 17000 грн.) у разі порушення норм трудового законодавства. Кожне повторне порушення протягом року тягне за собою штрафну санкцію у розмірі 1000-2000 н.м.д.г. (від 17000 до 34000 грн.)

Читайте також:  "Вщент": під Рогатином розбилася BMW, водій вижив (фото)

Шукайте деталі в групі Facebook

Джерело.

загрузка...