Неприємний запах з рота – головні причини і методи боротьби

Швидше за все ніколи не почуєш, що у тебе неприємно пахне з рота, тому що про цю проблему зазвичай не говорять.

Але як же вона псує враження про людину. Нехай підсвідомо, але ти все одно намагаєшся якомога швидше закінчити розмову з людиною, якщо з його рота йде неприємний запах.

286206_1

Давай розберемося, чому так відбувається і як з цим боротися,

1. Недостатня гігієна порожнини рота

Це найчастіша причина. Так, як сумно це не звучить, але багато хто просто неправильно чистять зуби. Якщо гігієна порожнини рота недостатня, то в довгостроковій перспективі скупчуються місяцями і роками наліт, бактерії і залишки їжі викликають захворювання зубів, які і стають причиною неприємного запаху з рота.

Зверни увагу, однією тільки зубної пасти недостатньо. Міжзубний простір потрібно обробляти зубною ниткою або спеціальною щіточкою і не ігноруй важкодоступні зони.

2.Язик

Дуже важливо під час чищення зубів очищати також і мову. Наліт з бактеріями мовою може вплинути на виникнення таких захворювань, як глосит і стоматит, а також стати причиною неприємного запаху з рота.

Як правильно чистити язик: для цього необхідно використовувати спеціальні ложечки або скребки, які зазвичай продаються в аптеках. В крайньому випадку можна використовувати звичайну зубну щітку.

3. Гінгівіт і періодонтит

Гінгівіт (запалення ясен без порушення зубодесневого з’єднання) є ще однією причиною того, що люди намагаються відвернутися при розмові з тобою.

Увага: деякими формами цієї хвороби страждає до дев’яноста відсотків населення, і часто люди самі про це навіть не підозрюють.

Причиною гінгівіту зазвичай стають бактерії, які накопичуються в межзубном просторі – місці, яке чистити найважче. В результаті наліт перетворюється на зубний камінь, пробирається під десна і викликає той самий неприємний запах.

Читайте також:  Ще одне село в Луганській області стане українським - Москаль

Як уникнути: єдиним рішенням є профілактика і гігієна порожнини рота, а також регулярні візити до стоматолога.

4. Гнилі зуби

Єдиний спосіб вирішити проблему – це вчасно звернутися до лікаря, який викоренить зло на початковому етапі.

5. Кава і ряд інших продуктів

Міцний чай, каву, смажене м’ясо, цибулю і часник, тверда білкова їжа у великих кількостях – вага ці продукти можуть стати причиною неприємного запаху.

Як уникнути: намагайся чистити зуби відразу після їжі. Якщо такої можливості немає, то тримай під рукою ополіскувач для порожнини рота. І полюби зелений чай: він сприяє виділенню слини і знищення смердючих сполук.

6. Анатомія зубів

Так, це теж може бути однією з причин неприємного запаху з рота. Вся справа в корінних зубах, які прийнято називати “зубами мудрості“.

Іноді буває так, що ці зуби проростають лише частково, здебільшого залишаючись покритими яснами. І в цьому просторі як раз і накопичуються залишки їжі і зубний наліт.


Джерело.