Людство вже не зможе зупинити глобальне потепління

Численні наслідки глобальних кліматичних змін стали незворотними, стверджують американські вчені

288940_1

Результати дослідження приголомшили: експерти виявили, що навіть якщо якимось чином вдасться припинити викиди вуглекислого газу, що створює парниковий ефект, середня температура повітря на планеті все одно збережеться на високому рівні протягом тисячі років.

“Люди помилково вважали, що якщо вдасться зупинити викиди двоокису вуглецю, температура знизиться і повернеться до норми через 100, 200 років. Це не так”, – сказала Сюзан Соломон, автор доповіді, який опубліковано в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, передає Ukr.Media.

Вчені попередили, що якщо зростання викидів вуглекислого газу в атмосферу продовжиться, це призведе до скорочення кількості опадів на півдні Європи, у Північній Америці, деяких частинах Африки та Австралії.Усі ці регіони і так вже страждають від посушливого клімату.

На даний момент процес глобального потепління частково сповільнюють океани, які поглинають тепло. Однак це тепло, зрештою, все одно повернеться в атмосферу у результаті випаровування води, пояснюють дослідники.

Крім того, фахівці закликають політиків відшкодувати екологічний збиток, який нанесено планеті відходами людської діяльності..

Читайте також:  Всесвітнього потопу не оминути, кажуть вчені

Джерело.