“ВОЛЯ” приєдналась до Антикорупційної декларації, яку підписали політики, активісти та бізнесмени

Президент України і його оточення свідомо блокують процес боротьби з корупцією, тому усім прогресивним політикам, бізнесменам та громадським активістам потрібно об’єднуватись, щоб протистояти цьому.

Про це заявив народний депутат від партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко під час презентації Антикорупційної декларації 10 квітня, передає прес-служба “ВОЛЯ Прикарпаття”.

Дерев’янко зазначив, що всі кроки, вказані в декларації, можна було здійснити протягом двох років після Революції Гідності.

«Насправді, політичної волі не було. Тому ми маємо сьогодні відчуття прірви, коли ми не говоримо, що контрреволюція здійснюється, ми відчуваємо вже наслідки цієї контрреволюції, як дуже загрозливої для України», – сказав він.

Депутат вважає це дуже великою загрозою і для демократії, і для майбутнього країни.

«Так звана демократична коаліція підтримує одне одного у різних справах, не розслідуючи до кінця кримінальні провадження, які були порушені. Президент, на превеликий жаль, очолив сьогодні олігархічний клуб і він ним опікується, тому, що сам також є олігархом», – обурився нардеп.

Дерев’янко додав, що в цій системі клептократії корупція є важливим важелем для того, щоб її розвивати та наповнювати.

«У нас один єдиний вихід – об’єднувати всі здорові сили, які сьогодні є в громадянському суспільстві, в політичному середовищі, і просити підтримки, в тому числі, наших міжнародних партнерів», – вважає народний депутат.

Дерев’янко зазначив, що покладає персональну відповідальність на Президента України за те, що він і його оточення свідомо гальмують процес боротьби з корупцією

В Антикорупційній декларації йдеться про те, що останні голосування в парламенті щодо антикорупційних ініціатив сигналізують про контрреволюцію у сфері боротьби з корупцією.

«Особливо прикро констатувати такий діагноз на фоні деяких позитивних змін, у тому числі ухвалення Європарламентом безвізу для України, які мали б стати лише початком руху України в європейському напрямку», – зазначається в документі.

Читайте також:  Саакашвілі розповів про несподіваному пропозиції від Порошенка

Учасники вважають, що Підписання Президентом Петром Порошенком закону №6172, що передбачає обов’язкове електронне декларування для представників громадських організацій, відкрило новий фронт протистояння з громадськими активістами на фоні збереження монополії впливу олігархів на ухвалення рішень у країні, симуляції судової реформи, зняття санкцій європейцями з представників попередньої влади через неспроможність/небажання нинішньої влади довести їхні злочини, численних спроб протидії та дискредитації новоствореним антикорупційних органам – НАБУ та НАЗК, небажання належним чином здійснити перевірку електронних декларацій, переслідування бізнесу за участі правоохоронних органів, ігнорування гучних журналістських розслідувань.

Саме тому представники громадянського суспільства, бізнесу, журналісти, політики ініціювали підписання антикорупційної декларації, як заклик до влади та суспільства щодо неприпустимості згортання антикорупційних реформ, які залишаються основною вимогою українців та гарантією змін в державі.
Декларація передбачає наступні пункти:

1. Забезпечити утворення незалежного Антикорупційного суду.
2. Запустити повноцінну перевірку електронних декларацій чиновників Національним агентством з питань запобігання корупції. Усунути постійні збої в роботі Реєстру електронних декларацій та покарати відповідальних.
3. Призначити незалежних аудиторів для Національного антикорупційного бюро.
4. Ухвалити закон про автономну «прослушку» і розслідування “під прикриттям” для Національного антикорупційного бюро.
5. Обрати незалежне керівництво Державного бюро розслідувань та запустити цей орган, припинити нарешті досудове розслідування прокуратури.
6. Забезпечити переобрання складу Центральної виборчої комісії.
7. Створити незалежну Службу фінансових розслідувань.
8. Ухвалити Закон про захист викривачів.
9. Забезпечити негайне обрання нового незалежного голови Державної фіскальної служби на конкурсних засадах.
10. Забезпечити зміну керівництва НКРЕКП, Антимонопольного комітету.
11. Ухвалити нове законодавство про вибори з пропорційною системою, відкритими списками, забороною політичної теле- і радіореклами під час виборчої компанії.
12. Негайно ухвалити зміни до Закону “Про запобігання корупції”, вилучивши пункт про обов’язкове декларування для громадських активістів, що задіяні в сфері запобігання і протидії корупції.
13. Запровадити на законодавчому рівні вимогу до кандидатів в нардепи та президенти пояснювати походження свого майна.
14. Негайно призначити за результатами прозорого конкурсу новий незалежний склад Рахункової палати.
15. Задля гарантії прозорого конкурсу до Верховного Суду опублікувати практичні завдання конкурсантів та оцінки членів ВККС, забезпечити он-лайн трансляцію спібесід та публічність того, як ВККС долає “вето” громадської Ради доброчесності.

Читайте також:  У Чернівецькій області сталось два масових отруєння: у лікарнях майже 60 осіб

За словами Дерев’янка, партія «ВОЛЯ» підтримує кожен пункт цієї декларації.

Нагадаємо, від громадських організацій на зустрічі були присутні Олександр Лємєнов (РПП), Андрій Длігач (Нова країна), Катерина Бутко (Автомайдан), Олена Сорока (Центр політико-правових реформ).

У заході взяли участь представники міжнародних організацій і бізнесу, громадські активісти.

У політичній панелі також виступили: Єгор Соболєв (“Самопоміч”), Віктор Чумак ( Громадянський рух “Хвиля” ), Альона Шкрум (“Батьківщина”), Андрій Іллєнко (ВО “Свобода”), Микола Катеринчук (Європейська партія), Давид Сакварелідзе (Рух нових Сил), Мустафа Найєм (Демальянс), Ігор Новосад (Громадянська позиція).

загрузка...