Православні віруючі відзначають Благовіщення Богородиці

Віруючі згадують подію, коли Діві Марії з’явився архангел Гавриїл і сповістив про те, що у неї народиться син – спаситель світу.

1605964
У вівторок, 7 квітня, православні всього світу відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Віруючі згадують подію, описану в Євангелії від Луки, коли Діві Марії в місті Назарет з’явився архангел Гавриїл і сповістив про те, що у неї народиться син, який стане спасителем світу. За переказами, в руках архангел тримав білу лілію – символ чистоти і непорочності, який прикрашає практично всі ікони Благовіщення.

Сюжет Благовіщення – зустріч архангела і Марії – зображений на царських вратах усіх православних храмів. Цьому святу присвячено велику кількість церков.

Благовіщення – одне із двонадесятих неперехідних свят, щороку він відзначається в один і той само час. Дата його святкування була визначена шляхом відліку дев’яти місяців від Різдва Христового.

Сьогодні в Назареті діє найбільша православна громада на території Ізраїлю. Вона налічує кілька десятків тисяч віруючих і складається переважно з арабів, а місцева церква Благовіщення є основним храмом цієї громади. В її крипті знаходиться джерело, біля якого, за переказами, архангел і з’явився Діві Марії.

Свято Благовіщення в Назареті відзначають урочисто, незвичайною хресною ходою з участю скаутів, які простують по вулицях і грають на шотландських волинках (рух скаутів ввела тут Британія, коли Палестина перебувала під її мандатом).
За матеріалами: Интерфакс-Украина

Читайте також:  Терористи "ДНР" обстріляли людей під час молитви в церкві