Як буде працювати візовий режим з Росією

Ідея ввести візовий режим з Російською Федерацією не нова: вперше про це заговорили ще в жовтні минулого року.

Але тоді далі розмов справа не пішла, а депутати навіть посварилися на цьому грунті. Цього разу політики налаштовані більш рішуче, передає Ukr.Media.

Достатньо рішення Кабміну

– Процедурно рішення про введення візового режиму приймається Кабінетом міністрів, а Верховна Рада не має до цього відношення. Депутати можуть приймати тільки рекомендаційні постанови і не більше того. Такі дії зазвичай відбуваються в двосторонньому порядку, але коли мова йде не про послаблення, а про посилення заходів безпеки – можуть носити однобічний характер, – прокоментував ситуацію політичний аналітик Тарас Чорновіл.

За його словами, після прийняття рішення МЗС України повинен повідомити Росії про нього і домовитися про термін так званого перехідного періоду. За цей час будуть прийняті рішення щодо громадян України, які перебувають на території Росії: чи необхідно залишити країну або залишитися на території РФ.

Що стосується часових рамок, то тут все залежить від процедури видачі візи.

– Якщо мова йде про односторонньому акті, то його можуть прийняти одномоментно. Якщо мова йде про візи на кордоні, то це теж досить просто – можна організувати протягом декількох місяців.Якщо візи будуть видавати в консульствах, то знадобиться рік-два, – розповів Тарас Чорновіл.

Потрібні нові консульства

Що стосується віз, то тут теж можна вибрати два шляхи: короткий і довгий.

– Візи можуть видавати за спрощеним варіантом – на кордоні. Як це відбувається, наприклад, у тій же Туреччині. Якщо ж візи будуть видавати в консульських організаціях, то, відповідно, для нас це серйозна проблема. Відкривати додаткові консульства ми зможемо тільки за згодою Росії, – розповів  джерело в Міністерстві закордонних справ України. – Ми повинні звернутися до Росії з проханням, щоб вони нам дозволили відкрити кілька додаткових консульств в таких місцях, які важливі для Києва. Зараз у нас є консульства в Москві, Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Новосибірську і Єкатеринбурзі, а знадобляться у всіх федеральних округах – П’ятигорську, Нижньому Новгороді і Хабаровську. Росія нам буде довго відмовляти. Потім погоджуватися, але вимагати, щоб ми дозволили їм відкрити у нас нові консульства РФ, а це вже невигідно для нас.

Читайте також:  Російський націоналіст подав позов до Гааги проти Путіна

Про вартість візи, і чи буде ця послуга взагалі платною, говорити поки рано.

КОМПЕТЕНТНО

Володимир ФЕСЕНКО, політолог: “Все залежить від президента”

– Прийняття цього рішення залежить тільки від однієї людини – від президента Петра Порошенка. Якщо він зробив ставку на продовження войовничої патріотичній лінії, як з забороною сайтів, то таке рішення може бути прийнято.

До останнього проти цього виступала частина БПП, МЗС. Адже візовий режим з Росією, окрім пропагандистського ефекту, абсолютно нічого не дає, в тому числі і в плані захисту національної безпеки. Його сенс полягає в тому, щоб не пускати в країну небажаних осіб. Так їх і зараз не пускають – тих, хто відвідував Крим, підозрілих чоловіків та інше. І як з візами можна встановити, хто і з якими намірами їде?

А ось проблеми від запровадження віз з Росією будуть. Для тих українців, хто працює в Росії, і тих, хто має родичів в цій країні.

До РЕЧІ

Все встане в пробках на тижні

Прикордонники від ідеї ввести візи з Росією, м’яко кажучи, не в захваті. Вони впевнені, що і без того величезні пробки стануть в рази більше.

– У нас бувають дні, коли машини йдуть потоком і пробка на кілька кілометрів. Я навіть боюся уявити, що буде, якщо нас, крім машин, зобов’яжуть ще й візи перевіряти. Тут все взагалі на тижні встане, – розповів прикордонник Леонід на пункті пропуску для автомобільного сполучення “Бачівськ”.

Джерело.

загрузка...