Shell домовляється про купівлю британської компанії за $68 мільярдів

Таким чином Shell хоче заощадити на геологічній розвідці нових родовищ.

1606575
Англо-голландський нафтогазовий концерн Royal Dutch Shell веде переговори про купівлю британської нафтогазової компанії BG Group plc, сума операції може скласти 68 мільярдів доларів, пише в середу газета Financial Times.

Як пише газета, придбання BG Group надасть Shell доступ до значних запасів нафти і газу, а також дозволить заощадити кошти, які інакше довелося б витратити на геологічну розвідку нових родовищ. Наприклад, як наголошує Financial Times, концерн Shell витратив близько шести мільярдів доларів на пошуки нафти біля північного узбережжя Аляски, але так і не закінчив жодної свердловини в даному регіоні.

Крім цього, у разі укладення угоди з BG Group, англо-голландський нафтогазовий концерн зможе значно закріпитися біля узбережжя Бразилії, а також зможе сподіватися на видобуток газу з нетрадиційних джерел в Австралії.

Як зазначає Financial Times, BG Group виступила із заявою, в якій говориться, що компанія веде переговори з Shell, однак залишається незрозумілим, чи зробить англо-голландський концерн пропозицію про купівлю.

Раніше повідомлялося, що Shell планує скоротити до 2017 року інвестиції у видобуток нафти на 15 мільярдів доларів.
Royal Dutch Shell – англо-голландський нафтогазовий концерн, який займається видобутком і переробкою вуглеводнів більш ніж в 40 країнах світу.

BG Group – третій за величиною виробник газу у Великобританії. Основними напрямками діяльності є розвідка і видобуток, виробництво СПГ, транспортування і розподіл газу, а також виробництво електроенергії.

Читайте також:  Названо остаточну дату отримання Україною безвізу