Випив 100 грам горілки – можеш сідати за кермо. Депутати пропонують підняти поріг проміле

Допустимий поріг алкоголю в крові пропонується підняти з 0,2 до 0,5 проміле, розповідає Автоблог.
Група депутатів Верховної Ради пропонує ввести градацію санкцій для водіїв в залежності від ступеня сп’яніння. Ідея полягає в тому, щоб водій з вмістом алкоголю в крові 2,5 проміле отримав більш жорстке покарання, ніж той, у кого 0,3 проміле. При цьому допустимий поріг алкоголю в крові пропонується підняти з 0,2 до 0,5 проміле – але тільки для водіїв, що мають як мінімум два роки стажу. Для інших водіїв норма залишиться колишньою.

Також пропонується запровадити так звані пункти тверезості: у певний день і час на жвавій трасі виставляється спеціальний знак і чергують кілька патрулів. Вони зможуть зупиняти машини і перевіряти водіїв за принципом «коли завгодно і де завгодно».

Пропонується запровадити практику передачі інформації про порушення ПДР страховим компаніям. Чим частіше водій порушує правила, тим дорожче для нього повинна бути страховка, оскільки така людина є об’єктом ризику, наголошується в пояснювальній записці до законопроекту. Також пропонується збільшити термін накладення стягнення у вигляді позбавлення водійських прав з 3 до 6 міс.

Доречі, в більшостфі європейських країн водій вважається тверезим при нульовому вмісті алкоголю в крові.

Читайте також:  На Прикарпатті п’яний водій мало не розбився на смерть

Джерело.