Цей овоч знижує ризик захворіти на рак на 40-60%

Морква при регулярному споживанні може знизити ризик певного типу раку грудей до 60%.
Причина в бета-каротині, що дає характерний колір овочу або фрукту. Це з’єднання також є в шпинаті, червоному перці і манго.

Даний висновок зробили вчені з університету Арізони в Тусоні. Вони провели дослідження харчування 1500 жінок з раком і ще 1500 здорових жінок. Вчених цікавив раціон жінок і їх показники крові (замірявся рівень бета-каротину, вітаміну С, лікопіну та інших рослинних сполук).

Виявилося, жінки, що активно споживали продукти, багаті бета-каротином, на 40-60% рідше стикалися з естроген-негативним раком грудей. А ось з естроген-позитивним на рак бета-каротин не спрацював.

Однак фахівці відмовляють від прийому добавок з бета-каротином. Справа в тому, що в Бадах нерідко містяться досить великі дози цього з’єднання.А його надлишок раніше пов’язували з розвитком раку легенів у окремих людей.

Як саме бета-каротин виробляв протираковий ефект, вчені не знають. Можливо, здорове харчування (включаючи моркву в раціоні) допомагає підтримати нормальну вагу, що, в принципі, знижує ризик раку.

Читайте також:  Названа дата: Вже зовсім скоро нашу планету нaкриє потужнa магнiтна буря

Джерело.